Usytuowane na brzegach rzeki Humber, Hull to wspaniałe, charakteryzujące się relaksującą atmosferą miasto nadbrzeżne, tętniące życiem nocnym i kulturalnym, pełne okazji do zakupowego szaleństwa; wszystko to sprawia, iż Hull to doskonałe miejsce do życia, nauki, pracy, czy też odwiedzenia.

Hull to miasto jedyne w swoim rodzaju, dumne ze swego dziedzictwa, które w połączeniu z nowoczesnymi atrakcjami turystycznymi i bliską odległością do Europy, utrzymuje wysoki status, zarówno na scenie lokalnej, jak i międzynarodowej.

Hull rozrosło się gwałtownie w drugiej połowie XIX w., kiedy to port stał się ważnym punktem na mapie handlu międzynarodowego. Nasza żeglarska historia, wielcy kupcy i przemysłowcy oraz oczywiście William Wilberforce, uznany na całym świecie społecznik walczący o zniesienie niewolnictwa, wywarli znaczący wpływ na miasto, co znajduje swoje odbicie w naszej wyjątkowej kulturze i poczuciu tożsamości.

W ostatnich latach miasto uległo przemianie za sprawą nowych, ekscytujących projektów, w tym budowy oceanarium The Deep, stadionu KC Stadium i Centrum BBC. Centrum miasta zostało ożywione poprzez rozwój centrów zakupowych i rekreacyjnych przy St Stephen’s i na Quay West. Powyższe udogodnienia przyciągają do miasta coraz więcej nowych gości, jak i sprzyjają tworzeniu nowych miejsc pracy.

Port w Hull w dalszym ciągu odgrywa ważną rolę w lokalnej gospodarce, ponadto jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się portów w Zjednoczonym Królestwie.  Hull korzysta ze światowych połączeń handlowych, a wiele tysięcy osób znalazło zatrudnienie w sektorze farmaceutycznym, branży petrochemicznej, komunikacyjnej i innych gałęziach przemysłu.

Populacja Hull to niecałe 250 000 ludzi, miasto jest jednak ośrodkiem, zarówno kulturalnym, jak i ekonomicznym, dla prawie 500 000 mieszkańców pobliskich terenów.

Swoją wyjątkowość Hull zawdzięcza również różnym społecznościom mieszkającym na jego terenie. Co roku tysiące ludzi przyjeżdża do Hull, by studiować na tutejszych uniwersytetach.  W Hull istnieją również bogate tradycje sportowe: miasto posiada ligową drużynę piłki nożnej, dwie ligowe drużyny rugby, drużynę żużlowców i drużynę hokejową, z których wszystkie cieszą się wsparciem rzesz kibiców.

źródło: www.hullcc.gov.uk