Ze względu na remont położonej w środku miasta jednej z głównych ulic, Carr Lane, konieczne było wprowadzenie kilku zmian w komunikacji miejskiej w Hull. Pasażerów czekają spore utrudnienia.

Średnio w ciągu godziny ulicą Carr Lane przejeżdżało ponad 30 autobusów. W niedzielę zamknięto jednak tę arterię na okres remontu, który potrwa cztery miesiące. W związku z tym autobusy miejskie będą kursować inaczej niż dotychczas, omijając Monument Bridge, Queen Victoria Square i remontowaną Carr Lane.

Radny Martin Mancey, który odpowiada za transport publiczny w mieście, powiedział że efekty remontu Carr Lane odczuwalne będą przez długie lata. Dlatego warto przemęczyć się przez te kilka miesięcy.

Prezes zarządu miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego EYMS Peter Shipp powiedział, że firma robi wszystko, by zminimalizować skutki remontu Carr Lane. „Ściśle współpracujemy w związku z tym z urzędem miejskim” — podkreślił. Dodał, że mieszkańcy tej części miasta powinni wsiadać do autobusów jadących w kierunku Interchange i dopiero tam przesiadać się do kolejnych autobusów.

Najważniejsze zmiany w komunikacji prezentujemy poniżej:

Linia 1 przez Hessle Road — Przystanki na Albion Street i Carr Lane nie będą czynne. Pasażerowie powinni korzystać z Paragon Interchange lub przystanków na Anne Street.

Linie 1d i 1e przez Hessle Road — przystanki naprzeciwko pubu The Empress przy Alfred Gelder Street oraz przystanki przy Primark i Telephone House na remontowanej Carr Lane nie będą czynne. Pasażerowie powinni korzystać z przystanków przy Queens Dock Avenue lub Anne Street.

Linie 2, 35, 35a, 60, 60a, 61, 62, 64, 64c, 66, 151, 152, 153, 154, 155, x4, x55, x56, x57 przez Hull Royal Infirmary i Anlaby Road — Przystanki na Albion Street, Monument Bridge i Telephone House przy Carr Lane nie będą czynne. Pasażerowie powinni korzystać z Paragon Interchange lub przystanków na Anne Street.

Oprócz tego zmienione zostaną także trasy linii 57, 3 i 4 w kierunku Orchard Park, 350. Pasażerów prosimy o bieżące śledzenie zmian w rozkładzie jazdy.