Kolejne niepokojące informacje na temat poziomu nauczania w Hull. Uczniowie w testach z matematyki i angielskiego wypadli bardzo słabo na tle kraju.
Szkolnictwo w Hull zajęło drugie miejsce w kraju... od końcaMinisterstwo Edukacji (Department for Education) ogłosiło wyniki testów, do których podeszli 11-latkowie. Mimo że opanowanie materiału jest o 5% większe niż w zeszłym roku, Hull zajęło drugie miejsce od końca w kraju! Miasto „zwyciężyło” jedynie z Medway w Kent.

Licząc razem wyniki z matematyki i języka angielskiego, tylko 73% uczniów osiągnęło poziom 4, podczas gdy krajowa średnia wynosi 79%. Aż sześć szkół osiągnęło wynik poniżej 60%.

Ken Sainty, asystent ds. standardu i polepszenia szkolnictwa w Hull, mówi, że władze robią teraz wszystko, by naprawić ten problem. Okazuje się, że trudności dotyczą przede wszystkim matematyki. „Gdybyśmy osiągnęli taki sam wynik z matematyki jak z angielskiego, wtedy rezultaty byłyby znacznie korzystniejsze” – mówi Sainty.

Jednak nawet uwzględniając sam wynik z j. angielskiego, Hull nie wypada dobrze na tle kraju. Poziom 4 uzyskało jedynie 80% uczniów, podczas gdy narodowa średnia to 85%.

„Oczywiście, jesteśmy zawiedzeni” – dodaje Sainty. „Podzielamy ambicje, jakie mają rodzice i wiemy, że możemy starać się lepiej.”

http://www.thisishullandeastriding.co.uk