Mieszkańcy Beverley od kilku dni cieszą się z nowego kina, jakie otwarto przy centrum handlowym Flemingate. Kino ma w sumie sześć sal, w tym jedną z projektorem 4K.

Pierwszy seans w nowym kinie w Beverley miał miejsce 18 grudnia — o 12.20 wyświetlono najnowszą część Gwiezdnych Wojen.

Cliff Baillie, menadżer sieci kinowej Parkway Cinemas , do której należy nowe kino, powiedział, że  cieszy się z nowego obiektu w mieście. „Ostatnia, generalna próba odbyła się w środę. Trzeba było sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno” powiedział Baillie.

Zainteresowanie seansami filmowymi gwałtownie wzrasta — początkowo obawiano się, czy sale kinowe nie będą przez jakiś czas puste. Okazało się jednak, że widzowie szybko zaczęli rezerwować bilety na filmy wyświetlane podczas pierwszego weekendu po otwarciu obiektu. Wielu widzów przyjdzie do kina prawdopodobnie także w Wigilię — tego dnia sale kinowe w Wielkiej Brytanii zwykle są pełne, twierdzą osoby związane z branżą kinematograficzną.

Dyrektor zarządzający grupy Wykeland, odpowiadającej za inwestycję Flemingate Shopping Centre w Beverley, Dominic Gibbons, cieszy się z tego, że spółka, którą kieruje, miała szansę przyczynić się do uruchomienia kina w mieście.

Kino sieci Parkway Cinemas w Beverley oferuje widzom w sumie sześć sal. W największej z nich zamontowany jest nowoczesny projektor 4K umożliwiający wyświetlanie filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

W inwestycji stworzono 30 miejsc pracy, na które aplikowało w sumie 300 osób. Oprócz obsługi kas kinowych i widowni zatrudniono również pracowników baru znajdującego się w budynku kina.

Właściciel kina postanowił, że w każdą niedzielę widzowie będą mogli obejrzeć coś innego niż filmy mainstreamowe, wyświetlane w niemal każdym kinie w UK. Niedziele będą zatem gratką dla fanów kina alternatywnego.

W każdy poniedziałek natomiast będzie można liczyć na niższe ceny biletów z okazji Mystery Movie Monday. Tego dnia w repertuarze znajdą się klasyki sztuki kinematograficznej. Widzowie nie będą jednak poinformowani o tym, na jaki film się wybierają — tytuł zostanie podany dopiero na początku seansu.