Jak co roku Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy nie tylko zakupowy szał prezentowy oraz przygotowywanie tradycyjnych posiłków, ale przede wszystkim uczestniczenie przez katolików w obrzędach i tradycjach świątecznych takich jak wigilia, pasterka, opłatek, kolędowanie, jasełka. Aby przeżyć Boże Narodzenie zgodnie z nauką kościoła katolickiego, Polska Parafia w Hull zaprasza do dobrego przygotowania się od strony duchowej oraz pełnego przeżycia pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa.
Boże Narodzenie 2012 w Polskiej Parafii

Spowiedź przedświąteczna:
czwartek (20 grudnia), piątek (21 grudnia) i sobota (22 grudnia) w kościele św. Karola (St. Charles’) w Hull od godziny 18.00, niedziela (23 grudnia) przed i po Mszy Św. o godz. 17 w kościele św. Wilfrida (St. Wilfrid’s) w Hull

Pasterka, Msza Św. w noc Bożego Narodzenia:
W nocy z 24 na 25 grudnia o godz. 0:00 w kościele św. Wilfrida (St.Wilfrid’s) w Hull. Przed Mszą wspólne śpiewanie kolęd.

Msze Święte w Dzień Bożego Narodzenia (pierwszy dzień Świąt) i w dzień Św. Szczepana (drugi dzień Świąt):
Jak w niedzielę – kościół św. Wilfrida (St. Wilfrid’s), godz. 17

Zakupy świąteczne:
Do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, sianko, opłatki oraz zestaw kolędowy. Można też nabyć kalendarz na rok 2013 oraz inne dewocjonalia – po Mszy Św. niedzielnej przy wyjściu z kościoła Św. Wilfrida.

 

źródło: www.parafia.hull.pl