Dzisiaj upływa termin konsultacji na temat darmowego dowozu dzieci do szkół. Zaangażowani w kampanię proszą pozostałych rodziców w pospieszenie się z wyrażeniem własnej opinii.
Batalii o darmowy dowóz do szkół ciag dalszy
Hull City Council w ramach cięcia kosztów postanowiło zrezygnować z darmowych autobusów dla dzieci tam, gdzie nie jest to niezbędnie konieczne. Rodzice i dyrektorzy szkół jednak biją na alarm, ponieważ uważają, że to naraża na szwank tak bezpieczeństwo ich dzieci, jak i jakość samej edukacji. Z powodu nowych planów dostęp do darmowych autobusów miałoby stracić tysiąc dzieci.

Dyrektorzy wielu szkół proszą rodziców, by podzielili się swoimi odczuciami na ten temat z Hull City Council. Angela Martinson, dyrektor Newland School for Girls, powiedziała: „Głos rodziców musi być usłyszany dla dobra wszystkich młodych mieszkańców Hull, szczególnie że obecnie bardzo mocno pracujemy nad podnoszeniem standardów. Rodzice muszą o to walczyć. Zdajemy sobie sprawę, że oszczędności są konieczne i że zadanie rady miasta nie jest łatwe. Prosimy tylko radnych, by nas wysłuchali. Jeśli wypowiedzą się rodzice, na pewno tak się stanie” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk). Ponadto, Martinson sama napisała skargę i osobiście zaniosła ją do Guildhall oraz wysłała każdemu radnemu e-mail ze swoimi przemyśleniami na temat cięcia kosztów.

Miasto ma prawny obowiązek zapewnienia bezpłatnego transportu dla dzieci, które mieszkają więcej niż dwa kilometry od najbliższej podstawówki i powyżej trzech kilometrów od szkoły średniej. Ponadto, musi zatroszczyć się również o dowóz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i pochodzących z rodzin o niskim przychodzie. Pozostały darmowy transport zależy od dobrej woli radnych.

Ged Fitzpatrick, dyrektor St Mary’s College, przedstawił radzie petycję podpisana przez 700 osób. Powiedział: „Zachęcałbym rodziców, żeby nie wahali się w przedstawieniu swoich opinii lokalnym politykom. Miasto zapewniło nas, że ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła i że wysłuchają naszych poglądów. Miasto sugeruje, że nie zostawi żadnego dziecka i że najważniejsze jest bezpieczeństwo i edukacja dzieci, ale póki co wygląda to trochę inaczej”.

Dzisiaj, 10 kwietnia, jest ostatni dzień na oficjalne wyrażenie swojej opinii./* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk