Kolejny mecz z udziałem gwiazd piłki nożnej po raz kolejny w Hornsea. Wszystko to ku uczczeniu pamięci zmarłego nastolatka, Josha Fell, fana drużyny z Hull. Sportowe legendy miasta będą grać przeciwko drużynie złożonej ze znajomych, przyjaciół i rodziny Josha. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone dla chorych na serce dzieci i młodzieży.
Charytatywny mecz z udziałem gwiazd piłki nożnej
Josh Fell był zagorzałym miłośnikiem piłki nożnej i fanem drużyny z Hull. Nastolatek zmarł tragicznie przed dwoma laty po tym, jak został kopnięty przez swojego kolegę podczas gry na boisku szkolnym w Hornsea. Okazało się, że cierpiał na arytmię. Josh miał wówczas zaledwie 15 lat. Z tego powodu jego rodzice postanowili zorganizować mecz charytatywny, by pomóc w zbieraniu funduszy na sprzęt umożliwiający rozpoznanie wad serca u dzieci. Ojciec zmarłego nastolatka, Rich Fell mówi, że impreza odbędzie się w niedzielę, 5 maja 2013 roku w Recreation Club w Hornsea w godzinach 10.00 – 16.00. Sam mecz piłki nożnej rozpocznie się o 11.00. Mężczyzna dodaje, że ten dzień będzie z pewnością pełen emocji. Mówi, że jego syn uwielbiał drużynę z Hull i bardzo cieszyłby się, gdyby mógł osobiście spotkać się z jej zawodnikami.

Podobny mecz został zorganizowany także rok temu. Wówczas okazał się tak dużym sukcesem, że rodzina Josha postanowiła go powtórzyć. W ubiegłym roku aż pięciuset widzów oglądało mecz. Dzięki ich pomocy udało się zebrać ponad trzy i pół tysiąca funtów, które przeznaczono na rzecz Cardiac Risk in the Young (CRY). Rich Fell przyznaje, że wszyscy byli nieco przytłoczeni nadmiarem obowiązków w ubiegłym roku. Nikt bowiem nie oczekiwał, że mecz będzie cieszył się aż tak dużym zainteresowaniem.

Jednym z zawodników zaangażowanych w pomoc przy organizacji wydarzenia jest Pete Skipper, grający w drużynie z Hull w latach 80. ubiegłego stulecia. Sportowiec powiedział, że to dla niego bardzo cenne doświadczenie, pomagać przy tak szczytnej idei. Mężczyzna, który w ubiegłym roku również brał udział w rozgrywkach podkreślił, że frekwencja była naprawdę zaskakująco wysoka. Przypomniał, że wszyscy obawiali się, że pogoda spłata organizatorom figla, tym bardziej, że wcześniej padał ulewny deszcz. Wydarzenie jednak odbyło się bez żadnych przeszkód i udało się zebrać wiele pieniędzy, mówi Skipper.

W ciągu dnia zaplanowano także występ chóru All for One Choir, złożonego z ponad stu członków. Ojciec Josha ma nadzieję, że dzięki temu uda się przyciągnąć jeszcze więcej ludzi niż w poprzednim roku. Dzięki pomocy sponsorów udało się także zachęcić reklamodawców do zaangażowania – to pozwoli zwiększyć dochody z przedsięwzięcia. Od czasu śmierci Josha jego rodzina i przyjaciele zebrali już ponad 40 tysięcy funtów, które przeznaczyli dla CRY. Mają nadzieję, że ta kwota będzie wzrastała w miarę upływu czasu. Proszą o wsparcie wszystkich, którzy mogą pomóc, licząc także na przedsiębiorców. Wstęp na mecz będzie kosztował funta (bilet normalny) oraz 50p (dla dzieci).

Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się wysyłając wiadomość mailową pod adres: richard@fellrichard.wanadoo.co.uk.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk