Kilkaset milionów lat historii naszej planety na wyciągnięcie ręki. Eksponaty dokumentujące tak długi okres czekają na Ciebie w Hull and East Riding Museum.

Każdy z nas z pewnością zastanawiał się kiedyś, jak powstało życie na ziemi. Jak wyglądał krajobraz w jurze, kiedy tereny, na których obecnie mieszkamy, znajdowały się pod wodą – były dnem morskim? Jakie zwierzęta występowały wtedy na kuli ziemskiej? Jak mały był człowiek w porównaniu z owłosionym, olbrzymim mamutem? Odpowiedź na te – i wiele więcej pytań znajdziesz właśnie w Hull and East Riding Museum!

Przedmioty w muzeum zostały wyeksponowane w taki sposób, by pokazać, jak zmieniała się Ziemia na przestrzeni milionów lat. Zdecydowanie najlepiej zachowały się jednak te artefakty, które pochodzą z ostatnich kilkuset tysięcy lat.

I tak na przykład w Hull and East Riding Museum można obejrzeć przedmioty zebrane przez jednego z najsłynniejszych archeologów XIX wieku, J.R. Mortimera, datowane nawet na 250 tysięcy lat przed Chrystusem. Wśród nich zobaczyć można pierwsze narzędzia, jakimi posługiwali się przodkowie człowieka.

W muzeum znajduje się wiele eksponatów z epoki brązu, takich jak miecze, siekiery czy sztylety i inne elementy zbrojeniowe, a także drewniane figury, które – zdaniem współczesnych archeologów – miały obrazować bóstwa, w jakie wierzono jeszcze 600 lat p.n.e.

Nie zapomniano o eksponatach z kolejnej epoki, epoki żelaza. Wśród nich także znajdziemy wiele przedmiotów codziennego użytku.

Kolejne lata niosły ze sobą nie tylko wiele wydarzeń historycznych, lecz także zmiany w życiu codziennym mieszkańców Europy. Można je zobaczyć na przykładzie narzędzi, jakimi się posługiwano w poszczególnych epokach. Wizyta w Hull and East Riding Museum pozwoli nam przenieść się w czasie i osobiście pokonać kolejne etapy rozwoju naszej cywilizacji.

Wizyta w Hull and East Riding Museum to doskonały sposób na pokazanie dzieciom historii naszej planety oraz rozwoju cywilizacji stworzonej w Europie przez pierwszych przedstawicieli naszego gatunku. Dorośli także dowiedzą się wiele ciekawych rzeczy podczas oglądania poszczególnych wystaw stałych.

Muzeum jest dobrze przystosowane potrzeb do osób niepełnosprawnych. Jeśli chcemy zaparkować bezpośrednio przed wejściem do budynku, powinniśmy najpierw umówić się telefonicznie (pod numerem telefonu: 01482 616 428). Parking przed muzeum jest niewielki i może zabraknąć wolnych miejsc. W okolicy placówki (około 70 m) znajdują się inne parkingi.

W budynku działa sklep z pamiątkami nawiązującymi do eksponatów wystawionych w placówce oraz do historii Hull i okolic.

Placówka działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz w niedziele od 13:30 do 16:30. Muzeum zamknięte jest w Wielki Piątek oraz w dniach 24.12 – 28.12, 31.12 i 01.01.

Wejście do muzeum jest bezpłatne.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Hull and East Riding Museum. W jednym miejscu czekają na nas eksponaty pochodzące nawet sprzed kilkuset tysięcy lat. Przeżyj niezapomnianą podróż w czasie i dowiedz się więcej o przeszłości miasta, w którym mieszkasz!01482 616 428

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk

 

You’ll need Skype CreditFree via Skype