Ceny domów w Wielkiej Brytanii szybują w górę niemal każdego miesiąca. Dlatego warto szukać najtańszych lokalizacji. A na pewno unikać najdroższych. Gdzie w Hull domy kosztują najwięcej?

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez Land Registry, najdroższa ulicą w Hull jest Newland Park. Średnia cena nieruchomości położonej przy tej ulicy wynosi 329 583 funtów. A przypomnijmy, że obecnie za przeciętny dom w UK zapłacić należy 209 495 funtów.

Trzeba jednak przyznać, że domy stojące przy Newland Park są wyjątkowe. To często duże, przestrzenne wille. Ich zaletą jest z reguły nie tylko dobra lokalizacja, ale także ogród. Obecnie jeden z domów dostępnych na sprzedaż, który znajduje się przy Newland Park, kosztuje 375 000 funtów. Ale nieruchomość ma ponad dziesięć pokoi i ogród.

Eksperci zajmujący się nieruchomościami w Hull mówią, że okolic Newland Park to wyjątkowo pożądana lokalizacja. „Ze względu na bliską odległość do Hull University, mieszka tu wielu profesorów”, mówi agent nieruchomości Bob Beercock. To spokojne sąsiedztwo, o którym marzy wiele rodzin. To marzenie pozostaje jednak w wielu przypadkach niespełnione. A na pewno w przypadku osób kupujących swój pierwszy dom w UK.

Oprócz Newland Park, na liście najdroższych lokalizacji w Hull znajdują się również: Scholars Drive (średnia cena domu to trochę ponad 290 tys. funtów); Brooklands (za nieruchomość położoną przy tej ulicy zapłacimy około 255 tys. funtów); Farrier Close (252 tys.); Raleigh Drive (237 tys.); Windsor Park (233 tys.); Cottingham Road (229 tys.); Victoria Avenue (227 tys.) oraz Park Avenue (225 tys.).

Do najtańszych ulic w mieście należą z kolei: Anlaby Road (mieszkanie można tu kupić już nawet za 37 tys. funtów); Bishop Lane (38 tys.); Blaydes Street (46 tys.); Rosmead Street (46 tys.); Tunis Street (47 tys.); Dorset Street (47 tys.); Ladyside Close (48 tys.); Axdane (50 tys.); Estcourt Street (50,5 tys.) oraz Glasgow Street (50,5 tys.).