Już w tym roku na terenie Flemingate otwarte zostaną kolejne sklepy. Oznacza to, że powstaną nowe miejsca pracy. W sumie  będzie ich nawet ponad 600!

W tej chwili w parku handlowym, w którym działa już 20 firm, pracuje około 390 osób, wliczając w to około 60 osób zatrudnionych w Premier Inn oraz Parkway Cinema. Oprócz tego 200 pracowników liczy kadra East Riding College — koledżu, który ma tutaj swoją siedzibę.

W centrum powstał ostatnio kolejny sklep. Sieć Peacocks, do której należy, zatrudniła tym samym kolejne kilkanaście osób. A to oznacza, że liczba wszystkich pracowników w Flemingate przekroczy wkrótce 600 osób!

Menadżer parku handlowego Graham Tait twierdzi, że Flemingate ma olbrzymi wpływ na lokalną gospodarkę, oferując setki miejsc pracy. „Oferujemy ponadto usługi, które są w tej okolicy bardzo potrzebne. Mamy placówkę edukacyjną, kino, hotel, sklepy, a ponadto parking na kilkaset samochodów i wiele nowych domów” — mówił. I dodał, że dzięki temu centrum było w stanie przyciągnąć wielu inwestorów, w tym znane i lubiane marki, takie jak H&M czy Debenhams. „Jeszcze jakiś czas temu to byłoby niemożliwe w Beverley” — przechwala się Tait. I z pewnością ma trochę racji.

Zarządca parku handlowego jest zadowolony z tego, że dzięki Flemingate mieszkańcy Beverley i okolic mogli znaleźć pracę. A dzięki nieustannie rosnącej popularności centrum, coraz więcej firm będzie otwierać tu swoje siedziby, tworząc kolejne stanowiska. W sierpniu na przykład we Flemingate otwarty zostanie sklep sieci River Island. A to oznacza, że kolejne 25 osób znajdzie tutaj zatrudnienie.

Kiedy otwierano centrum handlowe Flemingate pod koniec ubiegłego roku, szacowano, że w sumie na terenie inwestycji pracować będzie około 700 osób. Jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce cel ten zostanie osiągnięty. Niewykluczone, że z nawiązką, bo nic nie wskazuje na to, by Flemingate traciło swoją pozycję. Jest wręcz przeciwnie. A dzięki obecności parku handlowego, być może i w samym Beverley znajdzie się więcej miejsc pracy — centrum handlowe wzmacnia pozycję Beverley, pokazując inwestorom, że warto wydawać tu pieniądze. I zatrudniać mieszkańców okolicy!