Pracownicy Urzędu Imigracyjnego aresztowali młodą parę na chwilę przez zawarciem ślubu w Urzędzie Miasta w Hull. Dostali informację, że małżeństwo Węgierki z Pakistańczykiem to oszustwo.
Ze ślubnego kobierca do więzienia
27-letnia Węgierka i 33-letni Pakistańczyk mieli pobrać się o 14:00 w czwartek. Zanim ceremonia się rozpoczęła, do urzędu przy Alfred Gelder Street wkroczyli urzędnicy imigracyjni, którzy aresztowali i Pannę Młodą w białej sukni i Pana Młodego w garniturze i trójkę gości: 48-letniego Pakistańczyka i dwie Węgierki: 43-latkę i 23-latkę. Przejęli także znaczną sumę gotówki.

Niedoszli nowożeńcy obecnie są przesłuchiwani. Mark Bates z Home Office Criminal Investigations mówi: „Gdy otrzymujemy informację, że jakieś małżeństwo jest podejrzane, wówczas badamy taką sprawę i jeżeli zachodzi taka konieczność, interweniujemy, a w sporadycznych przypadkach aresztujemy. Teraz będziemy kontynuować śledztwo” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

W zeszłym roku Hull Register Office poinformowało UK Border Agency, że w mieście zawieranych jest wiele udawanych małżeństw. Pojawiło się ryzyko, że obywatele Unii Europejskiej biorą fałszywe śluby z imigrantami spoza Unii, by załatwić im obywatelstwo. Wówczas detektyw Andy Norris obiecywał, że służby zrobią wszystko, by rozwiązać ten problem, zanim Hull stanie się ogólnokrajowym centrum fałszywych małżeństw.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/