Już jutro, tj. 13 września br., rozpoczyna się czwarta edycja Yorkshire Wolds Walking and Outdoors Festival 2014. Atrakcje dla wszystkich miłośników ruchu i spędzania czasu na powietrzu potrwają do 21 września.
Yorkshire Wolds Walking and Outdoors Festival 2014 już od jutra!
Organizatorzy zaplanowali tegoroczny Festiwal z rozmachem. Będą wycieczki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i nordic walking. Wśród licznych wydarzeń coś dla siebie znajdą amatorzy, rodziny z dziećmi, psami oraz entuzjaści zdrowego stylu życia. Wstęp na niektóre wydarzenia jest płatny, na inne darmowe. W niektórych konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca.

Program całego Festiwalu dostępny jest na stronie organizatora, poniżej przedstawiamy listę kilku ciekawych propozycji. W sobotę można zacząć od zwiedzenia najbliższej okolicy w ramach Walking on the Wolds above Pocklington. Podczas ośmiomilowego spaceru uczestnicy będą mogli podziwiać piękno otaczającego Yorkshire. Spacer rozpocznie się o 10.00 rano i potrwa do około 14.30. Wstęp darmowy. Nie ma potrzeby rezerwacji miejsc. Miejsce zbiórki to główne wejście parkingu Pocklington Station – tam też wycieczka się skończy.

Wszystkim fanom fotografii polecamy warsztaty fotografowania dzikiej natury, które odbędą się w niedzielę 14 września i potrwają od 9.00 rano do 16.00. Koszt to £40 za osobę – niezbędna jest rezerwacja miejsc pod numerem 01262 851999. Również w niedzielę bezpłatne spotkanie z archeologami pracującymi przy Swine Moor Spa. Wystarczy wpaść między 10.00 a 16.00 na Hull Bridge Road.

W środę 17 września ci, którzy nie mają wprawy w długich trasach, ale cieszą się przynajmniej dobrą kondycją, mogą wziąć udział w marszu dla zdrowia wokół miasteczka Market Weighton. Trasa ma długość około półtorej mili, zbiórka przy kościele St John`s Church, niedaleko pomnika Giant Bradley. Wstęp jest bezpłatny, ale za £1 można wykupić poczęstunek złożony z herbaty/kawy i tosta.

Wildlife Photography Hideaway to kolejna gratka dla fanów fotografii, tym razem z darmowym wstępem (konieczna rezerwacja pod 07971 546747). Wycieczkę będzie prowadził Les Gibon, który wiele lat spędził na fotografowaniu przyrody. Celem wyprawy jest fotografowanie fauny w specjalnie zbudowanym do tego miejscu. Wycieczka odbędzie się w piątek od godziny 10.00. W jednym spacerze na raz biorą udział 3 osoby. To wydarzenie odbędzie się w piątek 19 września.

Wystarczy wypożyczyć GPS od organizatorów, by ruszyć na Geocaching, czyli poszukiwanie skarbów ukrytych gdzieś pomiędzy Yorkshire Wolds Way a Market Weighton. Na to wydarzenie można zabrać ze sobą psa. Wstęp jest darmowy, ale potrzebne będzie £20 jako depozyt za urządzenie GPS – potrzebny będzie też dokument. Miejsce spotkania to parking przy Londesborough Road w Market Weighton. Należy przyjść między 10.30 a 13.30, by odebrać sprzęt. Spacer powinien zająć około 3 godzin.

Dodatkową atrakcją jest przygotowany z wielkim rozmachem Beverley Georgian Festival, odbywający się w ramach Yorkshire Wolds Walking and Outdoors Festival. W Beverley, niezwykle malowniczym i pełnym historycznych atrakcji miasteczku, zaplanowano m.in.: zwiedzanie budynków z epoki georgiańskiej (normalnie niedostępnych dla zwiedzających), poznanie „ciemnej strony” miasteczka, spacer z duchami („ghost walk”) czy zwiedzanie wieży St Mary’s Church, najstarszego kościoła w miasteczku. Więcej informacji na stronie: www.beverleygeorgianfestival.co.uk.

To tylko niektóre z atrakcji. Organizatorzy zwracają uwagę, by dobrze przygotować się na każde z wydarzeń, czyli założyć wygodne i wodoodporne ciepłe ubranie i obuwie, a także zabrać ze sobą duży zapas wody, a na dłuższe wyprawy także jedzenie. Jeżeli nie jest powiedziane, że w wydarzeniu mogą wziąć udział psy, prosi się o ich nie zabieranie. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą brać udział w atrakcjach pod opieką osoby pełnoletniej.

Źródło:http://www.visithullandeastyorkshire.com/

01262 85199907971 546747You’ll need Skype CreditFree via Skype