Policja z Humberside Police przyznaje, że w ostatnim roku poziom przestępczości wzrósł o 3%. Znacznie częściej (o 23%) niż w zeszłym roku dochodziło do agresji bez zadania poważnych obrażeń.
Wzrost przestępczości w Humberside
Poza tym, zwiększyła się także liczba ataków seksualnych, włamań oraz kradzieży w sklepach. Dane dotyczą okresu od kwietnia zeszłego roku do marca 2014.

Konstabl David Griffin mówi: „Ostatnie liczby pokazują niewielki wzrost liczby przestępstw, do których doszło w zeszłym roku. Ważne jest jednak, byśmy spojrzeli na nie w szerszym kontekście – w ciągu ostatniej dekady liczba przestępstw gwałtownie zmalała” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Policjant dodaje też, że służby robią wszystko, by lepiej zająć się problemami nękającymi lokalnych mieszkańców: „Uczelnia College of Policing wdraża plan odpowiedzi na różne problemy”.

Griffin zauważył też, że zwiększona liczba agresywnych ataków jest związana z większa liczbą przypadków przemocy domowej. Według uczelni, policjanci z Humberside Police zajmują się nimi zgodnie z wytycznymi.

Poziom poważnych ataków, np. związanych z użyciem broni palnej, pozostaje niższy niż w innych regionach kraju – podkreśla Griffin.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/