W samym centrum Hull urzędnicy zamieniają jedną z rabatek z kwiatami w ogródek warzywny. Miasto chce pokazać w ten sposób mieszkańcom, że uprawa własnych warzyw jest prosta, tania i zdrowa.
Wyhoduj własne warzywa w mieście
Teraz za każdym razem przechodząc ulicą Alfred Gelder Street w centrum miasta mieszkańcy będą mogli za darmo zabrać do domu wyhodowane tam warzywa. Projekt jest organizowany przez Hull City Council we współpracy z Friends of the Earth i wolontariuszami z grupy Rainbow Garden z północnego Hull. To pierwsza taka inicjatywa w centrum, ale nie pierwsza w okolicy.

W Tomorden w West Yorkshire od sześciu lat takie mini ogródki warzywne działają łącznie w ponad 70 miejscach, w tym przy głównej komendzie policji, a także przy wszystkich szkołach. Co ciekawe, jego pomysłodawczynią jest studentka z University of Hull, która postanowiła zamienić własny w ogródek mini działkę i rozdawać wyhodowane własnoręcznie warzywa za darmo.

Radny John Hewitt mówi o powstającym projekcie: „Wykorzystujemy przestrzeń niedaleko Queens Garden, żeby hodować świeże warzywa, które ludzie będą mogli zebrać i wykorzystać we własnej kuchni. Mamy nadzieję, że to zachęci ich do hodowania własnych warzyw, kiedy zobaczą jakie to jest tanie i proste. Zachęcanie ludzi do zdrowego stylu życia – przy jednoczesnych oszczędnościach – jest częścią Planu Miejskiego” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Radny dodaje też, że jeżeli inicjatywa zyska popularność, miasto pomyśli o kolejnych terenach do przeznaczenia pod uprawę warzyw.

Pierwsze zbiory warzyw przewidziano na późne lato.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/