Nowoczesne centrum naukowe, w którym pracę znajdą setki osób — już wkrótce Centre for Scientific Excellence powstanie w Hull! Inwestycja warta jest w sumie około 105 milionów funtów.

Centre for Scientific Excellence powstanie przy Dansom Lane. Inwestor, RB (dawniej Reckitt Benckiser), przyznał, że to największa inwestycja, jaką zdecydował się podjąć. I dodał, że bardzo cieszy się z tego, iż udało się uzyskać zgodę na jej realizację.

„Pracowaliśmy nad tym projektem od wielu lat” — powiedziała dyrektor Sendra Van Roon, odpowiedzialna za inwestycję. „Otrzymanie pozwolenia na budowę jest olbrzymim krokiem naprzód. Poza tym to wielkie wydarzenie dla Hull i dla lokalnej gospodarki” — dodała.

Prace budowlane mają ruszyć w kwietniu przyszłego roku i zakończyć się w grudniu 2017 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. W kwietniu 2018 roku centrum powinno już działać w normalnym trybie.

Mówiąca w imieniu inwestora, firmy RB dr Sharon James powiedziała, że już wkrótce Hull będzie mogło się cieszyć placówką badawczą na światowym poziomie. Obecnie inwestor jest na etapie wyboru wykonawcy zlecenia i ustalania wszelkich szczegółów.

Wiadomo, że w ośrodku Centre for Scientific Excellence w Hull prowadzone będą między innymi badania nad lekami produkowanymi przez koncerny, do których należą takie marki, jak Nurofen czy Gaviscon.

O powstaniu ośrodka badawczego w naszym mieście, który będzie jednym z najnowocześniejszych centrów naukowych RB na świecie,  jako pierwszy poinformował George Osborne podczas wizyty w Hull w lipcu ubiegłego roku. Wiadomo, że inwestycja jest dofinansowana z budżetu państwa (w ramach funduszu Regional Growth Fund). Wysokość dotacji ze skarbu państwa nie jest jednak znana (szacuje się, że wynosi ona ponad milion funtów).

Powstanie budynku będzie wiązać się z koniecznością przebudowy okolicznej infrastruktury drogowej i wybudowaniem dodatkowych parkingów.