Jedynie kilka dni dzieli nas od lokalnych wyborów, które odbędą się już 3 maja 2012 roku. Warto wziąć udział w wyborach i wyrazić swoje upodobanie polityczne, gdyż pomimo że pochodzimy z innego państwa, to jednak mieszkamy w Hull i również od nas zależy przyszłość tego miasta. Na oficjalnej stronie internetowej Hull City Council zaprzasza wszystkich mieszkańców do udania sie do urn wyborczych. Chętni do głosowania listownego są proszeni o jak najszybsze wypełnienie i odesłanie kart wyborczych. Jest to o tyle ważne, że karty te muszą dotrzeć do punktu wyborczego do godziny 10:00 rano we czwartek 3 maja. Jeśli nie zdążysz na czas wysłać swojej karty, zawsze mozesz ją jeszcze donieść do punktu wyborczego bądź do Guildhall.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na kogo głosować, wszelkie informacje o kandydatach znajdziesz na stronie internetowej: www.hullcc.gov.uk/elections

Jeśli nie otrzymałeś informacji o lokalnym punkcie wyborczym, informacje możesz uzyskać po numerem telefonu: 01482 300 300. Punkty wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 22:00. Wybierając się na głosowanie warto wziąć ze sobą kartę zwaną poll card. Jeśli jednak jej nie posiadasz, nadal możesz wziąć udział w głosowaniu. 

Więcej informacji uzyskasz na stronach internetowych: www.aboutmyvote.co.uk lub www.hullcc.gov.uk.

Źródło: www.hullcc.gov.uk