6 tysięcy paczek papierosów i ponad kilogram tytoniu, produktów pochodzących z zagranicy, skonfiskowali pracownicy HMRC we wspólnej akcji z Trading Standards.
Władze miasta skonfiskowały nielegalne papierosy
W lutym urzędnicy Trading Standards z Hull i celnicy zbierali informacje na temat nielegalnych papierosów. W akcję zaangażowane byli inni sprzedawcy, a także specjalnie wyszkolone psy. Nielegalne papierosy znaleziono ukryte w posiadłości w zachodnim Hull. Teraz trwa śledztwo w sprawie przemytu.

Radny John Hewitt mówi: „Nielegalny tytoń i papierosy są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą zawierać zdecydowanie wyższe wskaźniki niezdrowych substancji chemicznych w porównaniu do legalnych produktów. Kupno nielegalnych papierosów to także strata w podatkach, za którą płacą wszyscy podatnicy. Dlatego Trading Standards będą nadal chronić konsumentów i przedsiębiorców przed niebezpiecznymi produktami i nieuczciwą konkurencją. Kolejne wspólne akcje Trading Standadrs i HMRC są planowane przeciwko sprzedawcom, którzy nadal planują łamać przepisy” (cyt. za: hullcc.gov.uk).

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/