Rozpoczynając nowy cykl „Najciekawsze atrakcje w Hull i okolicy”, nie sposób nie opisać The Deep. The Deep to jedna z najciekawszych atrakcji Hull i jedno z najlepszych oceanariów na świecie. Tysiące niezwykłych ryb, hektolitry słodkiej i słonej wody i pingwiny, najnowsi goście oceanarium – tego po prostu nie można nie zobaczyć.

Oceanarium The Deep to dom dla ponad 3.500 ryb, w tym kilku gatunków rekinów. Unikalna kolekcja, połączona z interaktywnymi wystawami i audiowizualnymi prezentacjami, opowiada historię oceanów oraz przepowiada ich przyszłość. Podróżuj z tropikalnych lagun do lodowatych wód Antarktyki. Zanurzając się w ten niezwykły świat poznasz setki egzotycznych gatunków zwierząt.

Od początku marca w The Deep można oglądać również 5 pingwinów Gentoo, które zamieszkały na nowym wybiegu: „Pingwiny z Grytviken”, w Kingdom of Ice. 3-poziomowy wybieg za £750.000 pozwala zwiedzającym oglądać zwierzęta w wodzie i na lądzie. Ekspozycja składa się z basenu, basenu do nurkowania, plaży, miejsca do gniazdowania, a nawet balkonu z widokiem na zatokę Humber.

Na miejscu można kupić ciepłe jedzenie i przekąski lub skorzystać z miejsca piknikowego, jeżeli wolimy zabrać własne jedzenie. Dostępne są także punkty do podgrzewania jedzenia. W piątki i soboty otwarta jest restauracja Two Rivers Restaurant, gdzie można zjeść posiłek w towarzystwie rekinów i płaszczek.

Oceanarium otwarte jest codziennie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godzinach 10:00 – 18:00.

Bilety w cenach:
Dorośli: £11,50
Dzieci w wieku 3 – 15 lat: £9,50
Studenci: £10,50
Dzieci poniżej 3 lat: gratis