Princes Quay to niezwykłe centrum handlowo-rozrywkowe. Podobnie, jak wiele dużych miast w Polsce, które posiadają zwykle kilka dużych galerii handlowych, lecz zawsze jedna z nich ma znaczenie szczególne, tak dumą Hull jest właśnie Princes Quay. Dlaczego warto bliżej poznać to miejsce? Co czyni galerię handlową Princes Quay niezwykłą?
W tę niedzielę zapraszamy do... centrum handlowego! Princes Quay w Hull
Odpowiedź jest prosta. Jej historia – centrum zbudowano w miejscu, w którym niegdyś znajdował się dok o tej samej nazwie, stanowiący część portu w Hull. Każdy odwiedzający to miejsce ma zatem możliwość nie tylko zrobienia zakupów, lecz także podziwiania piękna naszego miasta – przez panoramiczne okna widać niemal całą marinę i port. Centrum handlowe Princes Quay jest dumne z tego, że powstało w tak niezwykłym miejscu – nic zatem dziwnego, że zamiast pięter w galerii handlowej spotkać można „pokłady”.

Na najniższym pokładzie, zwanym Harbour Deck, znaleźć można food court, natomiast na 4 piętrze – Top Deck – kino z 10 salami. Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwsze w Europie kino stosujące technologię cyfrową!

Centrum Princes Quay otwarto w 1991 roku. Od tego czasu galeria bardzo intensywnie się rozwija – widać to nie tylko po nowych sklepach, których nieustannie przybywa, lecz także po tym, jak wiele restauracji otwiera swoje podwoje dla zmęczonych klientów. Food court przeżywa w ostatnich latach oblężenie!

Właściciel centrum handlowego planował nawet rozbudowanie galerii – niestety, planów nigdy nie zrealizowano ze względu na problemy ekonomiczne i zmianę zarządcy. Gdyby to się udało, w Princes Quay powstałoby miejsce na kolejne 62 sklepy.

Warto odwiedzić centrum handlowe Princes Quay – nawet, jeśli nie zamierzamy robić zakupów. To miejsce, w którym poczuć można wyjątkowość naszego miasta, obejrzeć panoramę mariny i port w Kingston Upon Hull.

W centrum handlowym – dzięki współpracy zarządcy z firmą Connexin – działa darmowe WiFi.

Osoby zmotoryzowane powinny wiedzieć, że galeria posiada własny parking z tysiącem miejsc parkingowych. Można na niego wjechać od strony drogi A63. Nie ma także problemów z dostaniem się do centrum handlowego komunikacją miejską.

Więcej informacji, w tym godziny otwarcia galerii handlowej Princes Quay, znaleźć można na stronie internetowej: http://www.princes-quay.co.uk/opening-times-info.

Źródło: http://en.wikipedia.org, http://www.princes-quay.co.uk/