Praca w Hull. Pomoc w znalezieniu pracy.Adult Learners’ Week czyli tydzień szkoleń dla dorosłych to okres, podczas którego można zapisać się na darmowe kursy pomagające w znalezieniu pracy bądź wymagane przez pracodawców.

Hull Training zorganizuje spotkanie informacyjne w dniu 17 maja (czwartek) w godzinach od 17:00 do 19:00. Adres: Hull Training’s Faculty of Professional Development, Kingston House South, 48 Bond Street, Hull.
Zainteresowani będą mogli się dowiedzieć o dostępnych kursach zarządzania (Leadership and Management Courses) oraz BHP (Health and Safety courses). Uzyskane na szkoleniach kwalifikacje umożliwią pracę na stanowiskach kierowniczych (supervisor and team leader) oraz menedżerskich.

Więcej informacji o kursach można uzyskać w Hull Training pod numerem telefonu: 01482 613 324.

Biblioteki miejskie zapraszają na kursy:
– Scared of mice? – darmowy cotygodniowy kurs komputerowy,
– How to use Ebay – jak korzystać z Ebay: środa 16 maja
– How to use Google – jak korzystać z Google: środa 23 maja
– Family History – historia rodzinna: poniedziałek 14 maja, godzina od 13:00 – 15:00 w Central Library.

Rezerwacja miejsc na kursy komputerowe jest konieczna (z wyjątkiem biblioteki centralnej gdzie w każdy piątek odbywają się sesje typu IT drop-in). Można to zrobić osobiście w bibliotece centralnej lub dzwoniąc pod numer telefonu 01482 300 300. Więcej informacji można rownież uzyskać na stronie internetowej: www.hullcc.gov.uk.

Hull City Council’s Adult Education organizuje czterotygodniowe darmowe szkolenia komputerowe dla ludzi którzy są obecnie bezrobotni, aby wspomóc ich w poszukiwaniu pracy i aplikowaniu o konkretne wolne etaty. Zakres szkoleń będzie obejmował wprowadzenie do komputerów, korzystanie z internetu (wyszukiwarka/email), posługiwanie się arkuszami kalkulacyjnymi oraz programem tekstowym.  Wiecej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem: 01482 331 680, odwiedzając stronę internetową: www.hullcc.gov.uk, bądź kontaktujac się poprzez email: avenues.adulted@hullcc.gov.uk.

Terminy i miejsca szkoleń w Adult Education:
– rozpoczęcie 18 czerwca – poniedziałki, 14:00 – 16:00 na Bond Street
– rozpoczęcie 19 czerwca – wtorki 13:00 – 15:00 w Eastfield Adult Education Centre
– rozpoczęcie 19 czerwca – wtorki 18:00 – 20:00 w Hull Tec, (Danepark Road HU6 9AR)
– rozpoczęcie 19 czerwca – czwartki 9.30 -11.30 w Eastfield Adult Education Centre

Wiecej informacji o tygodniu szkoleń można zaczerpnąć ze strony internetowej http://www.alw.org.uk/