Kapela Ze Wsi Warszawa w HullWspółczesna muzyka tworzona przez artystów silnie inspirowanych tradycją czyli Kapela Ze Wsi Warszawa Zagra w Pave przy Princes Avenue w Hull 20 czerwca 2012 o godz. 19.30. Bilety w cenie £10 do nabycia w Pave
16 już teraz.

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami.

Liderem zespołu Kapela ze Wsi Warszawa jest Maciek Szajkowski, laureat Paszportu Polityki 2011.

Kapela zdobyła wiele prestiżowych nagród. W 2003 roku na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings album „Wiosna Ludów” otrzymał nagrodę Grand Prix w kategorii najlepsze nagranie muzyki folk, zaś rok później grupa zdobyła bardzo prestiżową nagrodę Award for World Music w kategorii „Newcomer” przyznawaną przez Radio BBC 3.
Kolejny album grupy „Wykorzenienie” znalazł się w gronie 10 albumów nominowanych do słynnej nagrody Grammy. Za wspomniany album w 2006 roku Kapela otrzymała zaś Fryderyka w kategorii najlepszy album folk/etno. Po raz drugi grupa zdobyła Fryderyka na początku 2009 roku, tym razem za czwarty w swojej karierze album – „Wymixowanie” (nagroda w kategorii najlepszy album Folk2008).Potencjał Kapeli i niezwykła siła oddziaływania na współczesnego odbiorcę tkwi w licznych koncertach, granych głównie poza granicami Polski w wielu miejscach na świecie. O sile Kapeli ze Wsi Warszawa będzie się można przekonać już wkrótce na koncercie w Pave na Princes Avenue w Hull na który zapraszamy.


Twórczość Kapeli i jej rosnąca popularność nie tylko na rodzimej scenie muzycznej, ale także poza granicami kraju, jest dowodem na to, że wschodnioeuropejscy artyści mają istotny wkład w rozwój światowej, tudzież globalnej kultury.

Specjalnie przygotowane menu z tradycyjnymi polskim potrawami będzie dostępne w czasie koncertu zespołu. 

Bilety do nabycia w Pave
16 – 20 Princes Ave, Hull, HU5 3QA 

Tel: 01482 333181   
www.pavebar.co.uk