Flamborough Head to jedno z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc w okolicy Hull. Tym razem polecamy wędrówkę po okolicy. Sprawdź sam! Nie będziesz zawiedziony.

Spacer po okolicy Flamborough Head to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią podziwiać klifowe wybrzeże. Ale i miłośnicy dzikiego ptactwa znajdą tu coś dla siebie — okolica jest siedliskiem dla wielu zagrożonych gatunków ptaków.

Wędrówkę najlepiej rozpocząć w wiosce Flamborough, a następnie skierować się na południe. Warto wybrać słoneczny dzień. Wtedy okolica prezentuje się najlepiej. Jeśli chodzi o samą wioskę Flamborough, nie wiadomo, kiedy powstała pierwsza osada w tym miejscu, ani skąd wzięła się nazwa Flamborough Head. Część naukowców badających tę sprawę uważa, że nazwa osady pochodzi od starego anglosaskiego słowa „Flaen”, oznaczającego grot strzały. Nazwa ta miałaby odzwierciedlać sposób, w jaki usytuowana jest skała, która wręcz wdziera się głęboko w morze. Ale czy setki lat temu ta okolica, która poddana jest wciąż działaniom potężnych sił erozji, wyglądała tak samo, jak dziś?

W Flamborough obejrzeć można ruiny zamku z 1352 roku. Początkowo składał się on tylko z pojedynczej blankowanej wieży, jednak w późniejszych stuleciach rozbudowano go, dobudowując nawet kaplicę.

Jedno jest pewne: od milionów lat znajdują się w tym miejscu imponujące skały osadowe. Niektóre z nich pamiętają jeszcze czasy, kiedy na ziemi rządziły dinozaury.

Flamborough Head to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Dlatego warto wybrać się na spacer po okolicy. W tym miejscu znaleźć można proponowaną trasę wycieczki.

A jeśli masz czas, możesz zwiedzić także leżące nieopodal Rudston. Znajdziesz tam olbrzymi monolit, który jest jednocześnie najwyższym stojącym głazem w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym materiale. Zachęcamy do lektury!