Każdy, kto nie zdążył jeszcze rozliczyć Tax Credits, powinien się pospieszyć. Termin mija bowiem z końcem lipca. Lepiej się nie spóźnić. Sprawdź, dlaczego!

Tax Credits – Child Tax Credit oraz Working Tax Credit

Tax Credits to zasiłki przyznawane przez państwo w formie dodatków do dochodów. W ramach tych zasiłków można otrzymać Child Tax Credit, czyli dodatek przeznaczony dla osób posiadających przynajmniej jedno dziecko.

Osoby zatrudnione, które otrzymują niską pensję, mogą natomiast starać się o przyznanie Working Tax Credit. Wystarczy spełnić odpowiednie warunki, by otrzymać wsparcie finansowe od państwa. Więcej informacji na temat Working Tax Credit znajdziesz w artykule na stronie FINANSE24.

Wysokość zasiłków przyznanych przez rząd zależy od indywidualnej sytuacji, w której znajduje się wnioskujący. Niektórzy dostaną zatem więcej, inni mniej.

Jeśli nie jesteś pewien, czy w ogóle masz szansę na otrzymanie wsparcia od rządu, a jeśli tak – to na ile pieniędzy możesz liczyć, skorzystaj z narzędzia przygotowanego przez brytyjski rząd. Znajdziesz je w tym miejscu.

Kiedy należy się rozliczyć i dlaczego lepiej zrobić to w terminie?

Jeśli pobierasz którykolwiek z zasiłków Tax Credits (w zależności od twojej sytuacji, możesz otrzymać oba), powinieneś złożyć rozliczenie przed 31 lipca. Jeśli tego nie zrobisz, urząd może nałożyć na ciebie karę i wstrzymać dalsze wypłacanie zasiłku. Urząd poprosi cię również o zwrócenie pieniędzy, które dotychczas (tj. w bieżącym roku podatkowym) otrzymałeś. Otrzymasz pismo urzędowe z prośbą o podanie wymaganych informacji w ciągu 30 dni. Jeśli je zignorujesz, konieczne będzie ponowne złożenie wniosku o zasiłek, jeśli nadal będziesz chcieć otrzymywać Tax Credits.

Jak się rozliczyć?

Istnieją trzy sposoby rozliczenia się i wnioskowania o przedłużenie Tax Credits.

 1. Możesz zadzwonić pod numer 03453003900. Brak znajomości angielskiego nie jest problemem – możesz skorzystać z pomocy polskiego tłumacza.
 2. Możesz również wypełnić formularz Annual Declaration i odesłać go przesyłką rejestrowaną (koniecznie!) na adres biura Tax Credits:HM Revenue and Customs – Tax credits
  Comben House
  Farriers Way
  Netherton
  L75 1WB
  United Kingdom
 3. Z pewnością najwygodniej będzie jednak rozliczyć się za pośrednictwem internetu. Skorzystaj w tym celu ze specjalnej strony udostępnionej przez rząd.

Czemu służy rozliczanie się z Tax Credits?

Urząd chce sprawdzić, czy zasiłki, które są przyznawane, trafiają do osób naprawdę potrzebujących wsparcia. Dlatego konieczne jest coroczne składanie rozliczenia.
W ciągu ośmiu tygodni od złożenia rozliczenia urząd skontaktuje się z tobą i poinformuje, jak wysokie wsparcie otrzymasz w kolejnym roku.