Eksperci ostrzegają: niektóre z substancji, wykorzystywanych do produkcji sztucznych kłów z plastiku, będących bardzo popularnym elementem stroju podczas Halloween, mogą przyczyniać się do wywoływania bezpłodności u dzieci.
Ta część halloweenowej kreacji może powodować bezpłodność!
Eksperci odkryli, że producenci sztucznych kłów bardzo często używają do ich produkcji ftalanów – związków organicznych, które mogą wywoływać bezpłodność. Sztuczne kły stają się dzięki nim bardziej elastyczne, jednak mogą wydzielać szkodliwe substancje, znajdując się w buzi dziecka przez dłuższy czas. Dlatego zaleca się, by dzieci nie nosiły podczas Halloween tego elementu stroju.

Policja zaleca także rodzicom, by przypomnieli swoim dzieciom o zasadach, jakich należy przestrzegać podczas Halloween. Przede wszystkim dzieci powinny uszanować to, że nie każdy chętnie bierze udział w zabawie. Dlatego jeśli sąsiad odmówi poczęstowania dzieci słodyczami, nie powinny one próbować zemścić się, robiąc mu psikusa – wbrew znanemu wszystkim hasłu „trick or treat”. Sąsiad może wówczas zawiadomić Policję, która ma obowiązek interweniować. Wówczas zabawa może szybko dobiec końca – a przecież nie o to chodzi.

Inspektor Paul Seabright powiedział dla portalu http://www.essexchronicle.co.uk/, że podczas gdy dzieci i młodzież fantastycznie bawi się w Halloween, wielu ludzi bardzo ten czas stresuje. Dlatego inspektor zachęca do wykazania się empatią i przestrzegania zasad właściwego współżycia z innymi ludźmi. Funkcjonariusz dodał, że bardzo często żarty i psikusy sprawiane ludziom nie chcącym brać udziału w zabawie są z natury wykroczeniami i podlegają karze.

Pamiętajmy zatem, by – jeszcze zanim nasze dziecko wyruszy z rówieśnikami na poszukiwanie słodyczy, krzycząc rdośnie „trick or treat!” – zwrócić jego uwagę na to, jak należy się zachowywać tego dnia.

Źródło: http://www.essexchronicle.co.uk/