Niektórzy twierdzą, że Halloween to zachodnia tradycja, której nie powinno się praktykować. Dla wszystkich innych, którzy uważają, że każdy pretekst do świętowania jest dobry, prezentujemy listę najciekawszych imprez halloweenowych na terenie Hull.
Halloween 2014 w Hull
East Park Fright Night, od środy 29 października do piątku 31 października

W East Park codziennie w dniach od 29. do 31 października od 13:00 do 20:30 będzie odbywał się festiwal, a w jego ramach połykacze ognia, malowanie twarzy, samochody-zderzaki, karuzele, wata na patyku i inne typowo festiwalowe atrakcje. Oprócz tego, w czwartek i piątek od 17:00 odbywać się będą marsze duchów.

Halloween Fright Night w Ash Plantation Woods, North Bransholme, piątek 31 października

Coroczna wyjątkowa impreza halloweenowa potrwa od 17:00 do 20:00. Radna Anita Harrison opowiada: „Organizujemy to, co zwykle, plus kilka dodatkowych niespodzianek. To będzie świetne wydarzenie i sama czekam na nie już od wielu tygodni. Będzie mnóstwo zajęć dla wszystkich – nic dziwnego, że co roku pojawia się tutaj tyle osób” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Wiele niespodzianek, ale już teraz możemy zdradzić, że zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie – z nagrodami!

Konkurs na najlepszą dynię w Adelphi Club, czwartek 30 października

Konkurs na najlepiej wyciętą dynię odbędzie się w Adelphi Club przy De Grey Street w zachodnim Hull. Wejście jest darmowe, ale należy przynieść własną dynię. Start o 18:00.

Spooky Pumpkin Trail’ w Burton Agnes Hall, do 2 listopada

To wydarzenie skierowane do dzieci. Mali detektywi będą musieli szukać wskazówek ukrytych w dyniach w nawiedzonym lesie. Zabawa jest skierowana do całych rodzin, dlatego rodzice i dziadkowie są zachęcani, by brać w niej udział razem z dziećmi. Wstęp na to wydarzenie jest płatny: £6 dla dorosłych, £5,5 dla seniorów i £3,50 dla dzieci. Wstęp dla dzieci poniżej piątego roku życia jest darmowy. Zabawa trwa codziennie od 11:00 do 16:00.

Halloween w The Meyers przy Chamberlain Road, piątek 31 października

Piątkowa impreza ma na celu zbieranie pieniędzy na rzecz Hull’s Dark History Museum, które ma powstać już niedługo. Wśród atrakcji między innymi wizyta lokalnego historyka Mike`a Covella, który opowie o mrocznej przeszłości Hull oraz holograficzny show 3D, dyskoteka i pokaz strojów.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/