hull.plTysiące ludzi z East Yorkshire będzie przeszkolona do pracy przy budowie turbin wiatrowych w pierwszym tego rodzaju centrum szkoleniowym w UK – napisała gazeta Hull Daily Mail.
Nawet trzy tysiące ludzi rocznie może zostać przeszkolonych w budowie oraz eksploatacji tzw. wiatraków, których budowa ma mieć miejsce w Hull. Szkolenia będą dostępne dla wszystkich poszukujących pracy w tej dziedzinie zaczynając od szkół, kończąc na pracownikach zwolnionych z innych zakładów z powodu redukcji zatrudnienia.
Powodem dla którego rozpoczynają się szkolenia w tej dziedzinie są deklaracje firmy Siemens, która niedawno ogłosiła plany zbudowania zakładu produkującego ogromne turbiny wiatrowe w Hull co ma stworzyć około dziesięciu tysięcy nowych miejsc pracy.
Centrum szkoleniowe ma mieścić się budynku Endeavour School przy Beverely Road a zostać otwarte w czerwcu 2011 aby pomóc w dostarczeniu pracowników dla Siemens’a oraz innych firm zajmujących się budową wiatraków.
Mamy nadzieję, że Polacy z Hull i East Yorskshire również skorzystają z tych możliwości szkoleniowych oraz że uda im się otrzymać pracę w zakładzie produkcji turbin wiatrowych w Hull.

żródło: Hull Daily Mail