Spurn Point to wyjątkowy odcinek linii brzegowej składający się głównie z kredy i piasku. Na odcinku o długości trzech i pół mili można przechadzać się na spacery i oglądać dziką naturę.

Z wizyty tutaj najbardziej zadowoleni będą fani podglądania ptaków. Można zobaczyć tutaj wiele rzadki gatunków, a także ptaki, które tutaj zimują i zatrzymują się podczas migracji. Większa część obszaru należy do rezerwatu Spurn National Nature Reserve, po którym odwiedzający mogą się dowolnie poruszać. Dla ornitologów-amatorów przygotowano specjalne tablice z informacjami o najciekawszych zwierzętach. Więcej informacji można znaleźć w okolicy kawiarni otwartej w sezonie letnim.

Spurn Point słynie także ze swoich latarni morskich. Te stawiano tutaj już w XV wieku, jako że ujście rzeki Humber bywa bardzo zdradzieckie. Większość budowli została zniszczona w czasie sztormów. Najstarsza, która zachowała się do naszych czasów, została zaprojektowana i zbudowana w latach 1893 – 95 i znajduje się na samym końcu półwyspu. Dzisiaj już nieużywana, ma 39 metrów wysokości, a na górę prowadzi 145 stopni. Do jej budowy wykorzystano 300 tysięcy cegieł z Staffordshire.

Na miejscu znajduje się parking, publiczne toalety oraz otwierana w sezonie kawiarnia. Na terenie obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Wstęp jest darmowy, ale zapłacimy za wjazd samochodem.