Po wyjątkowo udanym sezonie, Hull City podnosi ceny na swoje mecze oraz przesadza niektórych właścicieli karnetów.
Podwyżka cen biletów na mecze Hull City
W nowym sezonie piłkarskim fani Tygrysów zapłacą blisko o 30% więcej za bilety na mecze. Dorośli za karnet na cały sezon zapłacą od £501 do £572 – w zeszłym roku było to jeszcze £395 – £450. Podrożeją także jednorazowe bilety – nawet do £50. Jednocześnie władze klubu informują, że niektóre jednorazowe bilety staniały i będzie można je kupić już za £16.

Władze podkreślają także, że – mimo podwyżki – ceny biletów nie będą wyższe niż w przypadku innych drużyn, które grają w Premier League.

Druga z dużych decyzji dotyczy przesadzenia fanów. Od przyszłego sezonu, goście będą siedzieć wyłącznie w północno-wschodnim sektorze, a ci, którzy mieli wykupione miejsca właśnie tam, zostaną przeniesieni za bramkę. W ten sposób będą mogli lepiej dopingować drużynę, a goście będą siedzieć w mniej komfortowych warunkach.

Sekretarz klubu uzasadnia swoją decyzję w liście do fanów: „W minionych tygodniach wielokrotnie rozmawiałem na ten temat z managerem i graczami i stało się dla nas jasne, jak ważne jest, abyśmy wykorzystywali doping na naszą korzyść. Właśnie stąd ta niewielka zmiana miejsc w przyszłym sezonie” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

I chociaż można liczyć na to, że fani zrozumieją decyzję o zmianie miejsc, to trudno liczyć na poparcie tak gwałtownej podwyżki cen. Szczególnie, że inne drużyny oferują swoim fanom znacznie niższe ceny za bilety sezonowe. Fani West Bromwich Albion za sezon zapłacą od £399 do £449. Za karnet na mecze Aston Villa zapłacimy od £335 do £615, podczas gdy za karnet na mecze Sunderland od £400 do £525. Swansea swoje bilety wycenia na £429 i £479.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/