Rowery w Hull. W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 10:00 rozpocznie się rowerowa impreza Sky Ride. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie na Queen Victoria Square w Hull. Rowerzyści w każdym wieku i z różnymi umiejętnościami przyjadą z całego regionu do Hull, aby cieszyć się z możliwości jazdy rowerowej po wolnych od ruchu samochodowego ulicach centrum miasta.

Trasa o długości 6.3 kmbędzie przebiegała przez słynne miejsca Hull czyli Stare Miasto, The Deep i Marina, Guildhall i Trinity Church, Queens Gardens, The Ferens, City Hall (ratusz) i Muzeum Morskie. Sky Ride nie jest wyścigiem, dlatego też każdy może dołączyć lub zrezygnować gdzie chce i kiedy chce. Ponadto, można zatrzymać się na poczęstunek oraz zajrzeć do sklepów.

Uczestnictwo w Sky Ride można zgłosić on-line na www.goskyride.com. Każdy uczestnik będzie automatycznie brał udział w losowaniu nagród, a do wygrania jest telewizor 3D. Jeśli nie chcesz się zarejestrować, po prostu włącz się do zabawy na Queen Victoria Square w dowolnym momencie pomiędzy godziną 10:00 a 16:00.

Ze względu na charakter wydarzenia Sky Ride, w centrum miasta będą zamknięte drogi dla ruchu innego niż samochodowy. Następujące drogi będą zamknięte w godzinach od 6:00 do 18:00:

Albion Street, od Story Street do Jameson Street
Alfred Gelder Street
Bond Street
Carr Lane
Chapel Lane
Charlotte Street
Clarence Street, z Great Union Street do Alfred Gelder Street
George Street
Guildhall Road
High Street, z Liberty Lane Humber Street
Humber Place
Humber Street
Jameson Street
Jarratt Street
John Street
King Edward Street, od Story Street do Victoria Square
Kingston Place
Liberty Lane
Lowgate
Market Place, z North Side Church do Lowgate
Nelson Street
North Church Side
Paragon Street
Pier Street

Darmowy parking jest dostępny w następujących miejscach:
parking Francis Street
Pryme Street Multi Storey

Parkingi są dostępne również w następujących centrach handlowych:

Princes Quay
Prospect Centre
St Stephens

Zaplanowane lokalne autobusy będą pokonywały trasy poprzez objazdy. Informacje autobusowe można uzyskać pod numerem telefonu Call Bus 01482 222 222 i Paragon Centre Travel Interchange.

Źródło: Hull City Council.