Wielu z nas korzysta z kredytów — czasami kupujemy na raty komputer, innym razem idziemy do banku po zastrzyk gotówki, bo zbliżają się święta, a przecież to kosztuje. Niestety — oprocentowanie bywa zabójcze. Sprawdź, jak je obniżyć!

Raport kredytowy — co to w ogóle jest?
Oprocentowanie pożyczki i to, czy bank w ogóle zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze, zależy od kilku aspektów. Najważniejszym z nich jest jednak nasza historia kredytowa. Im lepsza — tym większe szanse na dobrą okazję i niskie raty.
Nasza historia kredytowa znajduje się w specjalnym dokumencie, nazywanym raportem kredytowym. Z łatwością możemy uzyskać do niego dostęp — i to zupełnie za darmo.

Możesz zastanawiać się — co mi to da? Odpowiedź jest prosta. Wiedząc, jak wygląda nasz raport kredytowy, możemy wprowadzić do niego delikatne zmiany, które spowodują, że staniemy się atrakcyjniejszym klientem w oczach banku, czyli potencjalnego kredytodawcy. A wtedy zaoferuje nam on niższe oprocentowanie pożyczki.

A zatem raport kredytowy to dokument, w którym znajduje się nasza historia finansowa. Możemy uzyskać do niego dostęp — zupełnie za darmo — i wprowadzić zmiany, które pozwolą nam otrzymać korzystniejszą ofertę.

Jakie dane znajdują się w moim raporcie?
Oprócz wszystkich naszych dotychczasowych zobowiązań finansowych, w raporcie znajdują się także dane osobowe. W przypadku polskich nazwisk nierzadko zdarzają się błędy (tzw. literówki). Jeśli bank dopatrzy się błędu w raporcie, będzie mógł podejrzewać nas o próbę wyłudzenia pieniędzy. I odmówi pożyczki lub zaproponuje wysokie oprocentowanie. A zatem dane osobowe to pierwsza rzecz, którą należy sprawdzić w raporcie.

Ważne jest także to, czy jesteśmy wpisani na listę wyborców lokalnego okręgu wyborczego, i czy informacja o tym wpisana została do naszego raportu. Jeśli nie, czym prędzej dokonajmy wpisu na odpowiednią listę i poczekajmy na odnotowanie tego w raporcie. W ten sposób potwierdzimy prawdziwość naszych danych osobowych.

O tym, co jeszcze można poprawić w raporcie kredytowym, by stał się korzystniejszy, oraz jak nanieść poprawki, przeczytasz na stronie raportkredytowy.co.uk

Jak zwiększyć szanse na niskie oprocentowanie?
Zwiększenie swoich szans na otrzymanie niskooprocentowanej pożyczki jest, jak widzisz, zupełnie proste! Polega przede wszystkim na kontroli informacji zawartych w twoim raporcie kredytowym i wprowadzeniu ewentualnych korekt. Dzięki temu uzyskasz wyższy wynik zdolności kredytowej (ang. Credit Score) i będziesz cieszyć się niskimi ratami!

Jak sprawdzić swój raport kredytowy za darmo?
Uzyskanie dostępu do tego dokumentu jest bezpłatne. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie Credit Monitor — i już!

Żeby móc kontrolować swój raport na bieżąco, musisz skorzystać z subskrypcji. Normalnie kosztuje ona 14,99 funta. Już nigdy nie wyjdziesz z banku z odmowną decyzją o udzieleniu pożyczki! Sprawdź!

Jeśli chcesz tylko jednorazowo uzyskać dostęp do raportu, możesz zrezygnować z subskrypcji w ciągu 28 dni od chwili rejestracji. Nie zapłacisz ani jednego pensa!