Nie tak dawno, bo rok temu sklepy Comet zamykały się, a setki osób traciło pracę. Czy istnieje szansa, żeby sklepy znowu zaczęły funkcjonować?
Sklepy Comet ponownie otwarte?
Jeszcze w zeszłym roku w sklepach sieci Comet w całym UK zatrudnionych było 6.500 osób. Niestety, w listopadzie zeszłego roku marka zmuszona była zamknąć swoje sklepy, co w samym Hull doprowadziło do utraty pracy przez 400 osób. Jednak przedsiębiorca George Coombes nie traci nadziei, że marka może powrócić do życia.

Coombes, który kupił upadający biznes, chce w ciągu najbliższych dwóch lat otworzyć 80 sklepów elektronicznych pod nazwą Meridian Comet. Poprzednie sklepy upadły, ponieważ nie mogły wytrzymać konkurencji z tańszymi sklepami internetowymi. Czy tym razem będzie inaczej?

Na stronie internetowej firmy pojawił się komunikat, w którym czytamy, że brytyjski rynek sprzętu elektronicznego jest wart 3,8 miliardów funtów. „Nie trzeba być geniuszem, żeby zorientować się, że pustka, która pozostawiły po sobie sklepy Comet, daje możliwość prowadzenia biznesu w tradycyjny sposób, pod warunkiem zapewnienia niskich cen” (cyt. za thisishullandeastriding.co.uk).

Nie wiadomo jeszcze czy i ewentualnie kiedy zostanie ponownie otwarty sklep w Hull.
Póki co, Coombes bardzo krytykuje poprzednie władze firmy, które dopuściły do upadku przedsiębiorstwa mającego dobre zyski, co doprowadziło do utraty pracy tysięcy osób.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk