Ruszył kolejny etap rekrutacji pracowników do fabryki Siemensa w Hull. Tym razem firma planuje zatrudnić aż 140 osób.

To już kolejny etap rekrutacji Siemensa. W sumie w fabryce turbin wiatrowych zlokalizowanej na terenie Alexandra Dock pracować ma około tysiąca osób. Dotychczas udało się zatrudnić już ponad połowę. Na 650 stanowisk wpłynęło 22 tysiące aplikacji.

Szef fabryki, Jason Speedy, chce, by tę fazę rekrutacji udało się zakończyć najpóźniej w marcu przyszłego roku. Ale pierwsze osoby, które pozytywnie przejdą proces ubiegania się o pracę, będą mogły podpisać umowy już w grudniu. Speedy zachęca wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji. „Cieszymy się z tego, że dotychczas udało nam się stworzyć świetny zespół. Mamy nadzieję, że tym razem też uda nam się zatrudnić świetnych pracowników, którzy będą mieszkańcami Hull i okolic. Liczymy na to!” — powiedział szef Siemensa. Podkreślił tym samym, że firmie zależy na zatrudnieniu pracowników będących mieszkańcami regionu. Dotychczas 90 procent wszystkich zatrudnionych to ludzie, którzy mieszkają w promieniu 30 mil od Hull. Warto podkreślić również, że w fabryce Siemensa chętnie zatrudniane są kobiety. 10 procent obecnej kadry fabryki stanowią panie. To dwukrotnie więcej niż w innych fabrykach w branży!

Każdy, kto szuka pracy, powinien znaleźć wśród ofert coś dla siebie. Bo w tej chwili wolne są stanowiska o różnym charakterze — począwszy od działu pakowania, poprzez produkcję aż po stanowiska menadżerskie.

Odpowiedzialna za rekrutację Carolyn Woolway zauważyła, że jakość aplikacji, jakie Siemens otrzymywał dotychczas, była bardzo dobra. „Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli wybierać spośród tak dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych kandydatów” — powiedziała. Przyznała, że konkurencja może być spora, ale nie powinno to zniechęcać nikogo do zgłaszania swojej kandydatury. Także kobiet, które na ogół niechętnie patrzą na pracę w branży inżynieryjnej. „Nadal zamierzamy promować pracę w Siemensie jako odpowiednią zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet” — zapewniła Woolway.