Ruszyła budowa parkingu nieopodal centrum handlowego St Stephen’s Shopping Centre w Hull. Z parkingu korzystać będzie mogło jednocześnie 258 samochodów. 

Władze chcą, by inwestycja, za którą odpowiada spółka Car Parking Management Ltd (CPM), została zakończona na początku marca br.

Dyrektor zarządzający firmy CPM Bill Ideson poinformował, że pierwsze prace, podczas których wyczyszczono i przygotowano teren pod inwestycję, ruszyły w ubiegłym tygodniu.

Dyrektor zaznaczył, że cieszy się z możliwości współpracy z urzędem miasta Hull, szczególnie przy tak ważnej i potrzebnej inwestycji. Ideson twierdzi, że z parkingu korzystać będą mogli nie tylko klienci okolicznych sklepów i centrum handlowego, ale też goście spoza Hull, którzy przyjadą do miasta na przykład w celu udania się do Hull Truck Theatre.

Z parkingu przy St Stephen’s cieszy się również menadżer centrum handlowego, Jim Harris, który podkreśla, że w ostatnim czasie w mieście obserwować można wiele dobrych inwestycji. „Dzięki temu ludzie na nowo zaczną przyjeżdżać do Hull” — mówi i dodaje, że to dobrze, że miasto otrzymało tytuł Brytyjskiego Miasta KUltury 2017 roku. Bo bez niego inwestycji z pewnością nie byłoby aż tyle.

Początkowo na tym terenie miało powstać osiedle. Miasto kupiło go jednak od prywatnego inwestora i przeznaczyło na inwestycję, która miała pobudzić centrum Hull. I udostępnić innemu, który wybuduje w tym miejscu parking. Radni podkreślają, że to, co działo się w ruchu drogowym w okresie świątecznym w tej okolicy, było straszne. Być może ponad 250 nowych miejsc parkingowych pomoże zapobiec kolejnym problemom z parkowaniem i ogólnemu chaosowi na drogach w okresach, kiedy szczególnie dużo ludzi udaje się na zakupy.

Wybudowanie parkingu kosztować będzie w sumie 54 tysiące funtów. Przewidziano utworzenie na nim 252 miejsc parkingowych oraz sześć miejsc dla niepełnosprawnych.