hull.plNajnowsze statystyki Home Office pokazują, że liczba imigrantów w hrabstwie Lincolnshire w środkowej Anglii stale rośnie – pisze serwis informacyjny thisislincolnshire.co.uk.

Według Home Office, od 2004 r. statystyki pokazują, że więcej migrantów przyjeżdża do pracy w regionie Lincolnshire, niż z niego wyjeżdża. Wyjątkiem był przełom lat 2006-2007, kiedy to liczba przyjezdnych była taka sama, jak liczba osób opuszczających hrabstwo (2,700).

Najnowsze dane dowodzą, że – wbrew powszechnej opinii – liczba imigrantów z centralnej Europy nie zmalała także w dobie kryzysu ekonomicznego. Od połowy 2008 r. do połowy 2009 r. w poszukiwaniu pracy do Lincolnshire przyjechało 2,600 obcokrajowców. W tym samym okresie hrabstwo opuściło 1,900 migrantów.

Serwis podaje przykłady pracujących tu Polaków. – Teraz trudno jest o pracę tym, którzy nie znają języka angielskiego. Ale wciąż można tu zarobić więcej, niż w Polsce – powiedziała 37-letnia Aneta Maryniak, która pracuje w sklepie spożywczym Lajkonik w Lincoln.

źródło: emito.net
foto: www.dundeeforum.co.uk