Neil Worner, pierwszy licencjonowany kierowca rikszy w Hull, zacznie jeździć na nowych trasach. To dla mieszkańców i turystów kolejna atrakcja, na jaką mogą liczyć zwiedzając Hull.
Rikszarz z Hull ma nowe trasy
Rikszarz swoje pierwsze pozwolenie na jazdę rikszą otrzymał we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Urząd Miasta zezwolił mu poruszać się po ściśle określonych trasach w centrum miasta. Jednak zgodnie z życzeniami swoich klientów, Worner postanowił poprosić o możliwość rozszerzenia jego uprawnień. Rada miasta zgodziła się.

„Jestem zachwycony decyzją” – mówi Worner. „Odkąd zacząłem jeździć po centrum i Starym Mieście, miałem wiele próśb od klientów, by wozić ich między pubami i barami przy Princess Avenue i Newland Avenue. Niestety moja licencja nie pozwalała mi na to” (cyt. za Hull and East Riding Monthly). Rikszarz dodaje, że nie zamierza wozi pasażerów z Princess Avenue do centrum, ale poruszać się wyłącznie w tamtym obszarze w ciągu dnia lub wczesnym wieczorem.

Rada pozytywnie rozpatrzyła jego prośbę mimo obaw o spowodowanie utrudnień w ruchu. Jednak Worner – dawny kierowca samochodu dostawczego – i na to ma odpowiedź: „To nie powinno być problemem. Jeżeli w centrum miasta jedzie za mną autobus, to po prostu zjeżdżam na bok i pozwalam się wyprzedzić. Nie wygram z autobusem”.

To jeszcze nie koniec planów ambitnego kierowcy. W miesiącach letnich chciałby wozić pasażerów po Pearson Park. „Myślę, że byłby to świetny dodatek do atrakcji oferowanych przez park”.

Źródło: Hull and East Riding Monthly