To kolejna duża inwestycja w Hull ogłoszona w ostatnich miesiącach. Firma Reckitt Benckiser zbuduje tutaj nowe Centre of Scientific Excellence. Pozwoli to zachować 1.200 istniejących miejsc pracy, a także stworzyć kolejne w przyszłości.
Reckitt Benckiser zainwestuje 100 milionów w Hull
Prace projektowe już się rozpoczęły, a pierwsze łopaty zostaną wbite w ziemię na początku 2015 roku. Do 2018 roku centrum ma już funkcjonować.

Informacja o inwestycji okazała się tak ważna, że do fabryki przy Dansom Lane osobiście przyjechał kanclerz George Osborne. Polityk mówił: „Reckitt Benckiser to historia wielkiego brytyjskiego sukcesu, a ich decyzja o dużej inwestycji na terenie Wielkiej Brytanii to świadectwo tego, jak bardzo rząd stara się, by Brytania była otwarta na inwestycje” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Kanclerz dodał też, że UK chce być liderem w innowacjach i nowych technologiach, a nowe centrum naukowe pomoże urzeczywistnić ten plan.

W kwietniu firma dostała £6 milionów od UK Regional Development na budowę nowego budynku w Hull. Dyrektor wykonawczy RB Global, Rakesh Kapoor, powiedział: „Chcemy produkować innowacyjne rozwiązania dla zdrowszego życia i szczęśliwszych ludzi. Możliwość efektywnego samo-leczenia się jest kluczowa przy rosnących wymaganiach socjo-ekonomicznych”, najnowsza inwestycja zaś „nie tylko pokazuje, jaką wagę przywiązujemy do innowacji, ale również podkreśla naszą wiarę w to, że UK jest odpowiednim miejsce na inwestycję w technikę”.

Zresztą wybór Hull nie jest przypadkowy. To właśnie tutaj sięgają początki firmy i jej założyciela Isaaca Reckitta, który produkował tu akcesoria gospodarstwa domowego już w 1840 roku.

Dr Ian Kelly, dyrektor wykonawczy Hull and Humber Chamber of Commerce, powiedział: „To nowe Centre of Scientific Excellence to kolejna fantastyczna inwestycja w rejonie Humber, która nie tylko zabezpieczy istniejące 1.200 miejsc pracy, ale również, jak mamy nadzieję, doprowadzi do powstania kolejnych stanowisk w przyszłości. Fakt, że kanclerz George Osborne osobiście przyjechał do Hull na ogłoszenie tej wiadomości świadczy, jak istotna jest to informacja”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/