W przyszłym miesiącu rozpoczynają się prace nad przebudową jednego z najbardziej zatłoczonych miejsc w Hull. Chodzi o rondo Nothern Gateway na Hedon Road.
Przebudowa ronda na Hedon RoadPrzebudowa ronda będzie kosztować niemal 1 mln funtów. Tworzą się tutaj potężne korki, ponieważ trasa prowadzi z i do promów na King George Dock. Dochodzi też tutaj do wielu wypadków. W ramach projektu na niebezpiecznym węźle zostanie zamontowana sygnalizacja, powstanie dodatkowy, trzeci pas do skrętu na doki, a także zostanie odnowiony asfalt i postawione nowe znaki.

Graham Hall, zastępca dyrektora z wydziału transportu, mówi: „Rondo Nothern Gateway jest jedną z pierwszy rzeczy, jakie widzą turyści, których milion przypływa co roku do Hull. Jest to również jedna z głównych tras dla osób, które dojeżdżają do pracy, dlatego istotnym jest, żeby utrzymać płynność ruchu” (cyt. za thisishullandeastriding.co.uk).

Roger Wantling z Highways Agency dodaje: „Kiedy prace zostaną zakończone, zmniejszy się gęstość ruchu i opóźnienia. Powinno to także pomóc w zmniejszeniu ilości wypadków w tym miejscu. W trakcie remontu, zalecamy kierowcom sprawdzanie aktualnych informacji na temat korków i zostawienie sobie zapasu czasu na dojazd”.

Remont ma potrwać nie dłużej niż 12 tygodni, zakładając, że warunki pogodowe będą „rozsądne”. Żeby prace trwały jak najkrócej, robotnicy będą pracować zarówno w nocy, jak i w dzień. Niektóre pasy będą zamykane poza godzinami szczytu, np. między 9:30 a 15:30 albo 20:00 a 6:00.