hull.plPretekstem do zainaugurowania „Projektu 12 miast” stała się dyskusja wokół tematu reemigracji Polonii z Wielkiej Brytanii.

Nie bacząc na statystyczne wyliczenia skali procesu, ani też nie czekając na spełnienie rządowych obietnic wobec zdeklarowanych do wyjazdu organizacja Poland Street wzięła sobie za cel odpowiedzieć na nurtujące pytania – czy warto wracać do kraju?

A jeśli warto to, dokąd? W 2009 roku odbędzie się seria spotkań pomiędzy Polonią w Wielkiej Brytanii a przedstawicielami 12 największych polskich miast, której przebieg podzielony został na kolejne 12 miesięcy. Stąd też skrótowa nazwa przedsięwzięcia. Zaangażowane są w nią: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław – czytamy na stronie polandstreeet.org.uk.

„Projekt 12 miast” ma nie tylko zachęcić do powrotu z emigracji, ale przede wszystkim pokazać, czy jest do czego wracać.

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie Szczecin. Spotkanie z przedstawicielami miasta zostało już wyznaczone na 11 stycznia 2009 roku. Będzie możliwość spotkania się z władzami miasta, przedsiębiorcami, pracodawcami oraz wieloma innymi instytucjami i organizacjami.

addthis_pub = 'leeds’;
addthis_logo = 'http://www.leeds-manchester.pl/logo/mini/basic.jpg’;
addthis_logo_background = 'FFFFFF’;
addthis_logo_color = '666699′;
addthis_brand = 'Leeds-Manchester.pl’;
addthis_options = 'favorites, email, digg, delicious, myspace, facebook, google, twitter, more’;

źródło: leeds.pl, polandstreeet.org.uk/MR