panele słoneczne w HullPonad 100 nowych miejsc pracy może być stworzonych w celu realizacji instalacji paneli słonecznych. Projekt pilotażowy rozpocznie się od zamontowania paneli w 20 nieruchomościach, następnie prace zostaną wykonane w ciagu najbliższych 12 miesięcy. Projekt obejmie łącznie 500 domów socjalnych w Hull. Urząd miasta planuje zainstalować w przyszłości panele słoneczne w 5000 nieruchomościach.
Celem projektu jest wykorzystanie rządowego wsparcia Feed-in Tariffs (FiT), które ma na celu wspieranie nowych inwestycji w ekologiczne technologie. Zgodnie z Fit, każdy kto instaluje odpowiednie systemy paneli słonecznych, otrzyma zagwarantowaną ustaloną kwotę za energię elektryczną, którą generuje, łącznie z tą zużytą.
Spółdzielnia mieszkaniowa z Hull – Giroscope niedawno zainstalowała 15,000 systemów paneli słonecznych na na dachu parku biznesowego w Arthur Street w zachodniej części Hull. Nowe panele zastąpiły pierwotnie zainstalowane w 1999 roku, kiedy po raz pierwszy Giroscope zaczął korzystać z tej technologii. Koordynator projektu Martin Newman powiedział, że zgodnie z taryfami, spodziewa się osiągnąć zyski w ciągu siedmiu lat.

Źródło. Thisishull.co.uk