Zamknięte w zeszłym roku dwa najstarsze skrzydła więzienia w Hull mogą znowu zostać otwarte. Powód? Niespodziewanie wzrosła liczba więźniów w UK.
Ponowne otwarcie skrzydeł więzienia w Hull
Bloki C i D zostały zbudowane w XIX wieku i od tamtego czasu aż do zeszłego roku były wypełnione więźniami. Cięcia w budżecie państwa, a także mniejsza liczba więźniów sprawiły, ze zarząd wiezienia postanowił zamknąć dwa najstarsze bliki wiezienia. W wyniku tego pracę straciło 70 strażników, a wiezienie pozbyło się 282 miejsc.

Jednak teraz Ministerstwo Sprawiedliwości planuje ponownie otworzyć zamknięte części placówki, ponieważ „populacja w więzieniu jest obecnie wyższa, niż zakładano”. Ogólna liczba więźniów w Anglii i Walii jest o 1.500 większa niż zakładano.

Związek zawodowy strażników Prison Officers` Association na razie dyskutuje z władzami więzienia na temat tego, jak miałoby wyglądać zatrudnienie nowych pracowników. Nie wyklucza się również zwiększenia godzin pracy strażnikom już zatrudnionym. Rob Nicholson z oddziału POA w Hull zaznacza, że takie rozwiązanie może doprowadzić do zbyt szybkiego wypalenia strażników.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/