Nieznani sprawcy wybili okno, wlali benzynę i podpalili sklep „Spiżarnia” w Bradford – donosi portal emito.net. Policja prosi o pomoc.
Dominika Chudyk, 29-letnia właścicielka uważa, że to wynik niechęci grupy miejscowych do cudzoziemców. I do niej jako konkurencji, bo oferuje dobre i świeże produkty w atrakcyjnych cenach. Kobieta obawa się teraz o własne bezpieczeństwo.
Sklep działał od 3 miesięcy, pracowały tu 4 osoby. Straż zawiadomiła ok. godz. 22 rodzina mieszkająca nad sklepem.
– Już raz miałam podobną sytuację. Mój sklep w Manchesterze też spłonął i tam też ktoś użył benzyny – mówi Dominika Chudyk.
Ktokolwiek ma informację na temat zdarzenia może dzwonić na policyjny numer (01274) 376261. Policja nie wyklucza, że motywem ataku była niechęć konkurencji.
fot. http://www.thetelegraphandargus.co.uk