54-letni Kazimierz Kowejsza został skazany na 13 i pół roku więzienia za gwałt i usiłowanie gwałtu na dziecku. Do więzienia na 8 lat trafi także jego partnerka, 53-letnia Eva Tyrmińska, oskarżona o pomoc w gwałcie.
Polak-pedofil w więzieniu
O zdarzeniu policję poinformowali zszokowani świadkowie, którzy zobaczyli, że w sypialni naprzeciwko mężczyzna usiłuje zgwałcić dziecko. Zawiadomili policję, która przyjechała do domu w West Yorkshire i znalazła nagiego mężczyznę z dzieckiem. Kobieta, w pełni ubrana, ukrywała się pod łóżkiem. W domu znajdowały się jeszcze dwie osoby, których nazwisk nie można ujawnić ze względów prawnych. Obie były pijane i obu przedstawiono zarzuty zaniedbania dziecka. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem we wrześniu ubiegłego roku.

Hull Crown Court dowiedział się także, że opieka socjalna dwukrotnie była informowana o poważnym zaniedbaniu dziewczynki. Dziecko przebywa teraz na stałe pod opieką rodziny zastępczej.

Kowejsza początkowo nie przyznawał się do zarzutów twierdząc, że chciał położyć dziecko spać. Później przyznał się do przedstawianych mu zarzutów. Ani on, ani kobieta, nie okazali skruchy. Możliwe, że zostaną deportowani do Polski przed końcem wyroku.

Na więzienie zostały skazane także osoby oskarżone o zaniedbanie dziecka. Mężczyzna spędzi za kratkami 9 miesięcy, a kobieta – 2 i pół roku.