Miasto Beverley i dostawca mediów Kingston Communication (KC) podpisały umowę, dzięki której mieszkańcy miasta i odwiedzający je turyści będą mieli dostęp do darmowego Internetu. Władze liczą, że dzięki temu turystyka będzie rozwijać się jeszcze dynamiczniej.
Darmowy Internet w centrum Beverley
Z Internetu bez opłat będzie można korzystać już w przyszłym tygodniu. Leanne Gill z KC Business powiedziała: „Mamy już na swoim koncie sukces związany z publicznym wi-fi w centrum Hull, przy Newland Avenue i Princess Avenue i jesteśmy zachwyceni, że teraz możemy pracować z Beverley Town Council i zapewnić tej średniowiecznej perełce nowoczesną usługę” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Jedna z radnych przyznała, że miasto od dawna chciało podjąć współpracę z KC. „Końcowy rezultat to idealne rozwiązanie, ponieważ miasto nie musi płacić za usługę, a mieszkańcy mogą korzystać z Internetu za darmo”. Każdy będzie mógł podłączyć się do sieci na 20 minut, później usługa będzie płatna – tyle, by wystarczyło na zwrot kosztów. Klienci KC będą mogli się zalogować do sieci i korzystać z niej zgodnie ze swoim abonamentem.

Były burmistrz miasta, Martin Cox, jest mocno zaangażowany w inicjatywę. „Mamy kwitnące centrum miasta, piękne parki i dużo otwartych przestrzeni, fascynujące muzea i jedną z najlepszych ofert festiwalowych. Jednak, żeby ciągle być na fali, trzeba iść z duchem czasu, a my chcemy, aby turyści za pomocą portali społecznościowych mogli opowiadać swoim znajomym, jak wspaniałym miastem jest Beverley” – mówi.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/