image110.jpgCztery Rady odpowiedzialne za Humber Bridge postanowiły nawoływać do abolicji opłat za przejazd aby pomóc w rozwoju lokalnej ekonomii. Przedstawiciele Hull City Council, East Riding of Yorkshire, North and North East Lincolnshire wołają jednym głosem aby przekonać o tym rząd. Podstawą do ich żądań jest raport dostarczony przez niezależnych konsultantów mówiący o ogromnym ekonomicznym znaczeniu jakie mają opłaty.

Ministerstwo Transportu (The Department for Transport) twierdzi iż anulowanie pożyczki nie jest praktyczne. Most otwarty został w 1981 roku kosztem £100 milionów oraz z kredytem £151 milionów.
Na dzień dzisiejszy kredyt ten wynosi
£330 milionów i musiałby być spłacany do 2035 roku przy obecnych cenach za przejazd. Konsultanci podkreślają iż zniesienie opłat mogłoby znacznie przyspieszyć rozwój lokalnej gospodarki i przynieść korzyści w milionach funtów.

„Humber Bridge jednakże był promowany jako lokalna droga przez władze w Humberside. Spłacenie długu należy bardziej do samorządów lokalnych niż do centralnego rządu. Nie sądzimy aby anulowanie kredytu było potrzebne lub praktyczne. Zaowocowałoby to ekstremalnie dużym obciążeniem dla publicznych pieniedzy.” – odpowiada rząd w Londynie.