Czy wiesz, że chociaż Skipsea Castle wygląda jak zwykły pagórek, to kryje w sobie sporo tajemnic? Zobacz, dlaczego warto odwiedzić to miejsce!

Skipsea Castle to pozostałości zamku – pagórek oraz kilka głębokich rowów, które przypominają o dawnej świetności tego miejsca. W 1086 roku Drogo de la Beauvriére wybudował w tym miejscu zamek by uczcić to, że otrzymał tytuł lorda Holderness od Williama Zdobywcy. Tytuł ten był w pełni zasłużony – Drogo de la Beauvriére dzielnie walczył w bitwie pod Hastings w 1066 roku.

W ciągu następnych lat zamek był siedzibą i domem dla posiadaczy tytułu lorda Holderness. Miejsce to pełniło funkcję stolicy administracyjnej regionu przez kolejne 130 lat! Dopiero William de Forz II wydał rozkaz zniszczenia twierdzy. Była to część buntu przeciw panującemu wówczas królowi.

Historycy sądzą obecnie, że zamek otoczony był dużą fosą. Pobliska wieś Skipsea Brough powstała tuż przy zamku ze względu na to, że była to bezpieczna lokalizacja.

Niestety, zamek nigdy nie powrócił już do dawnej świetności. Pobliski port nie prosperował bowiem zbyt dobrze – nikt nie miał interesu w utrzymaniu twierdzy w dobrym stanie. Niewielu ludzi chciało osiedlać się na tych terenach.

Zamek Skipsea Castle popadł w niepamięć. Obecnie jest miejscem uwielbianym przez dzieci, które podczas ferii zimowych zjeżdżają na sankach z pagórka, na którym niegdyś stała twierdza.