To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców East Hull – i to z dwóch powodów. Po pierwsze, powstanie nowego marketu wiąże się z zatrudnieniem 35 osób, po drugie zaś – nowy market to sklep, na który od wielu lat czekali mieszkańcy tej części miasta.

Na otwarcie marketu Aldi w East Hull czekano od dawna. Ostatnio podano informację, że Aldi, sklep znanej niemieckiej sieci, będzie czynny już od 25 czerwca przy West Carr Lane, Sutton Road.

Mieszkająca tuż obok nowego sklepu Marie Freeman powiedziała, że już dawno powinien w tym miejscu powstać duży supermarket. Mieszkańcy czekali na niego od lat, stwierdziła Freeman i zaznaczyła, że mieszka w tym miejscu od 40 lat. W tym czasie nigdy nie działał w tej okolicy duży market, dlatego pani Freeman jest pewna, że ruch w nowym sklepie Aldi będzie bardzo duży.

Mieszkańcy tej części Hull przyznają, że czasami robienie zakupów było dla nich poważnym problemem – szczególnie dla tych, którzy nie posiadają własnego samochodu. Nie mogli oni zrobić większych zakupów, bo nie mieliby jak dowieźć ich do domu. Teraz powinno się to zmienić.

Menadżer sklepu Aldi, Michael Sutton, powiedział, że zespół już czeka na pierwszych klientów. Sutton podziękował również okolicznym mieszkańcom za cierpliwość – plany budowy supermarketu w East Hull trwały przecież kilka lat.

Z okazji otwarcia, pierwsze 100 osób, które zrobią w tym dniu zakupy w nowym markecie, otrzymają specjalny bon, „golden ticket”. Dzięki niemu będzie można wygrać nagrodę specjalną – a z pewnością jest o co walczyć. Do wygrania jest bowiem 24-calowy telewizor LED z zestawem DVD, zestawy do odtwarzania płyt DVD w samochodzie z wyświetlaczem o przekątnej 9”, kamery cyfrowe, a także wiele innych.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 22.00, zaś w niedziele w godzinach 10.00 – 16.00.