Wizyta w Hedon Museum to bardzo ciekawa propozycja na spędzenie popołudnia. W muzeum znaleźć można wiele ciekawych eksponatów związanych z historią miasta Hedon i regionu.

Budynek Hedon Museum jest niewielki, niepozorny, schowany gdzieś pomiędzy innymi budynkami. Na zaledwie dwóch piętrach umieszczono wystawy z mnóstwem interesujących przedmiotów, które pokazują, w jaki sposób rozwijało się i zmieniało na przestrzeni czasu miasteczko.

Podróż w czasie, jaką możemy odbyć podczas wizyty w muzeum, zaczyna się w czasach starożytnych. Wśród eksponatów znajdziemy między innymi ciekawe narzędzia rolnicze z tamtego okresu. Nie brakuje również przepięknych naczyń ceramicznych.

Warto zwrócić szczególną uwagę na wystawę poświęconą czasom II wojny światowej. Podczas wizyty w muzeum można także obejrzeć stroje sprzed wielu dekad i przyjrzeć się, jak zmieniała się moda na przestrzeni ostatnich stu lat.

Na piętrze znaleźć można eksponaty nieco bardziej współczesne – wśród nich na przykład stary wózek dla dzieci, zupełnie inny od nowoczesnych modeli stosowanych obecnie. Osoby szczególnie zainteresowane historią mogą w muzeum uzyskać dostęp do elektronicznej bazy starych dokumentów.

Warto podkreślić, że nie wszystkie przedmioty stoją za szybą, pilnie strzeżone przez kustoszy. Część z nich można wziąć do ręki, dotknąć, sprawdzić jak działają. To wspaniała atrakcja dla dzieci, które z pewnością będą zachwycone taką interaktywną lekcją historii!

Hedon Museum to niewielka instytucja prowadzona przez wolontariuszy, którzy nie zarabiają ani trochę na muzeum. Wstęp do obiektu jest bezpłatny.

Obiekt czynny jest tylko dwa razy w tygodniu: w środy i w soboty w godzinach 10.00 – 16.00.

Do muzeum przy St. Augustines Gate można dostać się od strony George Street lub Fletchergate.

W razie chęci uzyskania szerszych informacji należy skontaktować się z przedstawicielem Hedon Museum pod numerem telefonu 01482 890908.

Zachęcamy do wizyty w tym mało popularnym, lecz bardzo interesującym miejscu.