Hilton potwierdził plan budowy nowego hotelu przy lotnisku Humberside Airport. Inwestycja o wartości 7 milionów funtów ma przyciągnąć więcej turystów, biznesmenów i pracowników.

Otwarcie nowego obiektu, w którym znajdą się 103 pokoje, otwarty całą dobę fitness, bar oraz własny parking, planowane jest na przyszły rok. Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hilton Worldwide do spraw rozwoju w Europie i Afryce, mówi: „Humber Airport to ważne centrum pasażerskie i towarowe oraz dom dla drugiego największego heliportu w UK” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Hilton będzie zarządzany na zasadzie franszczyzny przez firmę Nightel Ltd., która już zajmuje się jednym hotelem przy lotnisku. Właściciel firmy, Paul Green, mówi że zarządzanie hotelem zlokalizowanym miedzy lotniskiem a dojazdem do drogi A18, będzie prawdziwą przyjemnością. Główną klientelą nowego obiektu mają stać się pracownicy rynku offshore oraz wydobywający gaz i ropę na Morzu Północnym.

Przedsięwzięcie zostanie częściowo dofinansowane przez North Lincolnshire Council w ramach Regional Growth Fund. Radna Liz Redfern dodaje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu budowy tego hotelu za 7 milionów; to zapewni nam rozwój. To nie tylko wspomoże obszar kreując nowe miejsca pracy, ale również pozwoli odwiedzającym nasz region zostać tu dłużej i odkryć, co mamy do zaoferowania”.