Inwestorzy potwierdzili oficjalnie, że w styczniu rozpocznie się budowa przyjaznej środowisku elektrowni w East Hull. Inwestycja, która warta jest w sumie około 200 milionów funtów, pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta i regionu. 

Inwestor, Spencer Group, poinformował w poniedziałek, że zabezpieczył już środki finansowe, dzięki którym możliwa będzie realizacja tego przedsięwzięcia. Dzięki elektrowni, która powstanie przy Cleveland Street, setki ludzi znajdą pracę (przynajmniej na etapie budowy). Wiadomo, że prąd z elektrowni zasili około 43 tysięcy gospodarstw domowych.

Inwestor potwierdza, że elektrownia, która ma powstać w East Hull, będzie największą tego typu inwestycją w całej Wielkiej Brytanii. Pozwoli ona na wytwarzanie energii elektrycznej z odpadów pochodzących z gospodarstw domowych i z odpadów przemysłowych, dlatego będzie przyjazna środowisku.

Po otwarciu elektrowni pracę w niej znajdzie około 30 osób zatrudnionych na pełny etat, poinformował inwestor.

Założyciel i dyrektor grupy Spencer Group, Charlie Spencer, powiedział, że projekt elektrowni jest niesamowicie ciekawy ze względu na jego innowacyjny, wręcz pionierski charakter i znaczenie dla rozwoju przyjaznego środowisku przemysłu energetycznego — zarówno w skali miasta, regionu, jak i całej Wielkiej Brytanii. Spencer przyznał również, że wiadomość, iż projekt już wkrótce wejdzie w fazę realizacji, jest bardzo dobrą informacją dla lokalnej gospodarki, ze względu na powstanie w związku z tym nowych miejsc pracy — najpierw w fazie konstrukcyjnej, a potem w fazie operacyjnej.

Inwestor wyraził nadzieję, że elektrownia pomoże wzmocnić wizerunek miasta jako krajowego lidera w zakresie przyjaznej środowisku energetyki.

Hull powoli staje się brytyjskim centrum energii odnawialnej. Miejmy nadzieję, że utrzyma tę pozycję w kolejnych latach.