Justine Curran, nowa szefowa Humberside Police, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zapowiada, że przez pierwsze tygodnie będzie patrolować ulice z policjantami, żeby w ten sposób lepiej poznać okolicę.
Nowa szefowa Humberside Police
Curran przejmuje dowodzenie po Timie Hollisie, który w zeszłym tygodniu odszedł na emeryturę. Tak wypowiadała się na temat objęcia stanowiska: „Jestem naprawdę podekscytowana tym nowym wzywaniem. Wiem, że nie będzie łatwo zastąpić mojego poprzednika, ale nie mogę się doczekać początku pracy. Mam nadzieje poznać część oficerów policji oraz osób publicznych i razem z nimi wziąć udział w niektórych operacjach. Chodzi mi o to, by wysłać wszystkim wiadomość: jestem tutaj i chcę poznać tutejszych ludzi i okolicę. Służę w policji od dwudziestu pięciu lat i wiem, że przez ten czas niewiele się zmieniło – to nadal ludzie są najważniejsi” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk).

Justine Curran przez ostatnie cztery lata pracowała jako szefowa policji Tayside, w Szkocji. Wcześniej zajmowała wysokie stanowiska w policji Merseyside i Greater Manchester. Teraz przenosi się do Hull, w którym studiowała, by stać się pierwszą kobietą – szefem policji Humberside w historii.

Komisarz Matthew Grove, odpowiedzialny za zatrudnienie Curran, tak wypowiada się na jej temat: „Jestem całkowicie pewien, że Justine jest odpowiednią osobą, która stanie na czele lokalnej społeczności i będzie zwalczać przestępczość. Ona z pewnością pomoże uczynić z East Yorkshire i północnego Lincolnshire bezpieczniejsze miejsca, z mniejszą ilością zbrodni oraz ofiar. Jest znana z tego, że pracuje w zespole i w bliskim kontakcie z lokalną społecznością.” Komisarz prosi też by nie porównywać jej do Hollisa, który służył w policji od lat `70tych ubiegłego wieku. „Justine jest całkiem inna i ma inne umiejętności. Jest policjantką na miarę XXI wieku”.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk